„Felkészítettétek őket, magatokat arra, hogy képesek legyenek alkalmazkodni a közösségi élethez, együttműködni, de akár nemet is mondani vagy megvédeni magukat? Lépésenként az önállóság útjára kell lépniük, íme 13+1 tipp a boldoguláshoz:
Mutass példát, köszönj hangosan mindenkinek, érkezz pontosan, légy megértő, de mindig a gyereked érdekét védd és mellé állj! Amennyiben hibázott kizárólag négyszemközt beszéld meg vele.
Ne vidd a gyereket náthásan, betegségre utaló jelekkel közösségbe, mert neki és másnak is rosszat teszel! A levert, csillogó szemű, kicsit taknyos gyerek általában egy-két nap múlva lázas beteg lesz és őt követik a társai is, ha megfertőzi őket! Légy tekintettel mások gyerekeire is!
Tanítsd meg az alapvető higiénés dolgokra — használt zsebkendő a kukába való, wc használat után kezet mosunk, fésűt, törölközőt és fogápolási kellékeket nem osztjuk meg a társunkkal! Téli időszakban hasznos a váltócipő használatát is hangsúlyozni, továbbá a tiszta tornacucc is fontos szerepet játszik a higiénés szükségletek elsajátításában.
Tanítsd meg rendet rakni a saját holmija között! A ruha összehajtása, a benti és kinti ruha külön tétele, a cipők párosítása...
Közösség — ahol a játék közös: amennyiben oda beviszi a sajátját, azt mindenki használni fogja! Beszélgessünk a tulajdon, a csere és a lopás fogalmáról! (...)”