„Az a helyzet, hogy ezt a szaúdi milliárdost valóban nem lehet csak úgy a kormány nyakába varrni. Ghaith Pharaont a szaúdi királyi és nem a fideszes holdudvar termelte ki magából, világbotrányt jelentő ügyeinek jó része is évtizedekkel korábbra datálható. Ilyen mindaz az elképesztő léptékű csalás, pénzmosás, fegyverkereskedelem és terrorizmus támogatása, amit a hozzá tartozó Bank of Credit and Commerce International (BCCI) létezése során végre tudott hajtani. De a gyanú szerint a BCCI elősegítette az illegális bevándorlást is, hogy tényleg teljes legyen a lista. A Time beszámolt egy történetről: mikor egy pakisztáni BCCI-tisztviselő Amerikába szökött, Pharaon bankja megölette a testvérét és megerőszakoltatta a feleségét. Az elmenekült férfi tanúskodni már nem mert – idézte fel a történetet az október 20-i Magyar Narancs.
Mindezek következtében is Pharaont több évtizede keresi az Interpol – nyilván nem Orbánék döntöttek úgy, hogy azért nem olyan sürgős megtalálni őt. A tíz éve Szicíliában lerohant jachtját nem a magyar kormányfő kérésére hagyták el végül a kommandósok, és nem is a Fidesz kérte, hogy hadd faroljon be szabadon a görög partokhoz Pharaon hajója 2005-ben. Ahogy 2008-ban az amerikai hadsereg sem épp a mi kérésünkre kötött vígan szerződést Pharaon egyik cégével.
Csak ne kötött volna aztán szerződést az állami résztulajdonban álló Mol Nyrt. a szaúdi milliárdos által vezetett Pakistan Oil Fields Limiteddel 2015 áprilisában! Csak ne mondaná most a Mol, hogy a körözés nem befolyásolja a szerződést! Csak ne nevezte volna Orbán Viktor Pharaon professzornak azt a férfit, akinek a kiszervezett cége ingatlant szerzett a magyar miniszterelnök házával szemben. Csak ne vették volna meg a különböző Pharaon nevű cégek Magyarország számos értékes kastélyát Hőgyésztől Seregélyesig vagy épp a Postabank-székházat miniszterelnök-közeli eladóktól!
Merthogy ha az amerikai hatóságokra nem is, Tiborcz Istvánra azért már lehet befolyása a magyar kormányfőnek. És egyre valószínűbbnek tűnik az eddig látottak alapján: a magyar kormány közelében úgy döntöttek, ha már mindenki ezt csinálja, nekünk miért ne legyen szabad: működjünk együtt mi is a szaúdiak Pharaonjával. Ha nem küldték az amerikaiak idejében az ujjlenyomatot, mi is mondhatjuk, hogy két-három Pharaon is létezhet: egyszóval, elkenhető az ügy.