A tíz legnépszerűbb honlap elemzéséből kiderült, hogy melyik színt használják leggyakrabban.
2016. szeptember 19. 11:30
p
0
0
15
Mentés
„Kék. A web nagyon kék. És nem metaforikus értelemben. Az internet legmasszívabb forgalmát bonyolító honlapok színében a szó szoros értelmében a kék kétszer annyi árnyalata található meg, mint a sárga és a vörös, és háromszor annyi, mint a zöld.
Dominanciája annyira teljes, hogy a tíz legnépszerűbb honlap színeiről szóló elemzésben Paul Herbert designer külön kategóriát talált ki a türkizkékre.
Herbert meg akarta tudni, mit tanulhatna a legnépszerűbb honlapok színpalettájából. Az Alexa rangsorát (1. Google, 3. Facebook, 7. Amazon stb.) használó szkriptet írt, amely teljes listát készített az oldalakon található színekről. A sorozatokat vizualizálva elmondta, hogy »gyakran vannak problémáim színsémák létrehozásakor, és érdekelt, hogy más cégek mit tesznek.«
Az adatokból több érdekes következtetés vonható le. Például köztudott, hogy a Facebook egy csomó kékkel dolgozik. Viszont meglepően használja a többi színt – legalább háromszor annyira, mint a Google, a Wikipédia és a Baidu. Az Amazon ezzel szemben alig alkalmaz kéket, inkább melegebb tónusok széles spektrumát vonultatja fel. A Yahoo palettája pedig gyakorlatilag olyan, mint a kaleidoszkóp.
Herbert százra reméli bővíteni az elemzésre kerülő honlapok számát. Folyamatosan frissített élő dokumentumnak tekinti az oldalt.
»Mihelyst megvannak az adatok, a szín és a design néhány mélyebb kérdésére szeretnék választ kapni. Például, hogy az emberi természet belső aspektusához tartoznak, vagy kultúránként és koronként változnak« – nyilatkozta.”
Az EB Magyarországi Képviselete azt írta, az uniós bíróság ítéletének tartalmával a magyar sajtóban és közéletben számos félreértés és tévhit terjedt el.
A volt EP-képviselő szerint az elmúlt mintegy száz évben a külső erők megtalálták azokat az ágenseket, akik belül tudtak zavart kelteni vagy idegen érdekeket megjeleníteni.
Schiffer András a Magyar Jelen podcastjában intézett kirohanást Anthony Blinken amerikai külügyminiszter és a Facebook ellen Toroczkai László Mi Hazánk-elnök profiljának feloldása kapcsán.
Hiányolom a politikai korrekcségeskedést a vizuális megjelenésből!
Milyen elnyomó, fasiszta világ az, ahol ilyen aljas módon, megkülönböztetik a lilát meg a kéket?
A színek egyenlőségi jogaira tekintettel legyen a honlapokon pixelkvóta a zöldre meg a mélységesen elnyomott lilára!
Igazságot a meleg tónusoknak! Warm shades matter!
Legyen egyenlő a szívárvány minden színe!