Európai vs. kínai autógyártók: Teljes leválás vagy még szorosabb összefonódás?
Kína azonban olyat tett, amit minden értelemben el kell ismerni.
Rendkívül nehéz kibogozni, hogy a baloldalon ki mit mond valójában: mindenki mondott mindent és az ellenkezőjét is. Interjú.
„– A magyarok számára miért fontos a népszavazás?
– Ez egy pártok feletti ügy, az egész ország, sőt egész Európa ügye. Érdekes módon a legtisztábban ezt a velünk egyébként szinte semmiben egyet nem értő Thürmer Gyula fogalmazta meg az ellenzéki pártok közül. A Munkáspárt vezetője azt mondta: a helyzet az, hogy október elsején ugyanúgy a Fidesz kormányoz, mint október harmadikán. A népszavazásnak a kormányzásra nincs hatása. Itt az a kérdés: kivel kell együtt élnünk és arról mi, vagy más dönt? Ráadásul azt is tudjuk, hogy a migránsok nem tisztelik a kultúránkat, az értékeinket, a jogszabályainak és a méltóságunkat. Úgy követelnek segítséget, hogy ezeket semmibe veszik, integrálódni nem akarnak. Ez teljesen abszurd. Nem folytathatunk olyan politikát, amely az embercsempész bandákat szolgálja ki és visszaél sok nehéz sorsú ember életével. (…)
– Ha ön ellenzéki szavazó lenne, tudná, hogy mit várnak öntől a baloldali pártvezetők?
– Rendkívül nehéz kibogozni, hogy a baloldalon ki mit mond valójában: mindenki mondott mindent és az ellenkezőjét is. Az általános ellenkezésen kívül nem világos, hogy mit képviselnek. Isten őrizzen, hogy ez az ellenzék, amely egy ilyen fontos sorskérdésben képtelen világos álláspontot kialakítani, valaha kormányozzon. Hetet-havat összehordanak, bizonyságot téve a teljes inkompetenciáról, széthúzásról, politikai alkalmatlanságról. Onnan indultak, hogy nincs is migráció, most már egyesek a plakátok letépésére szólítják fel a híveiket. Ennyit a törvénytiszteletről. A jobboldali ellenzék ebben a kérdésben egyenesebb politikát folytat. Megértették, hogy ez nemzeti ügy, így ők is ellenzik a kvótát és azt mondják, hogy el kell menni és nemmel kell szavazni. (…)
– A frakcióülésen a következő választásokig terjedő időszakra vonatkozó politikai stratégiát is megtárgyalják. Mi lesz a népszavazás után a politika a középpontjában?
– Nem fognak változni a legfontosabb preferenciáink. Mi nem szocialista kormányzat vagyunk, hogy hetente olyan bombasztikus ötletekkel álljunk elő, amik rögtön el is halnak. A családtámogatás áll a kormányzás középpontjában. A népességfogyás megállításának legjobb eszköze a családtámogatási rendszer. Az egész szociál- és gazdaságpolitikánkra érvényes: az a legjobb, ha mindenkinek van munkája és munkából származó jövedelme. Egy munkaalapú társadalmat akarunk, amely ugyanakkor mindenkivel szolidáris. Az a legfontosabb törekvésünk, hogy a munkával szerezhető jövedelem egyre több legyen. Továbbra is az a célunk, hogy emelkedjenek a reálbérek és mindenki érezze azt, hogy ha becsülettel tanul és dolgozik, akkor boldogulni fog. Ennek a konstrukciónak a megvalósítására akarunk odafigyelni. Az egészségügy és az oktatás is kiemelten szerepel a frakcióülés napirendjén. Az a célunk, hogy az oktatás versenyképes tudást adjon, de közben segítsen a társadalmi beilleszkedésben is. Segítse az oktatás a társadalmi mobilitást és segítse az előbbre jutást, adjon jövőképet a fiataloknak. Az egészségügyben az a célunk, hogy a legjobb ellátást nyújtsuk az embereknek. (…)
– Sokak figyelmét felkeltették azok a hírek, hogy több egykori ellenzéki politikus kapott kormányzati megbízást, Dobolyi Alexandrát, Veres János volt szocialista pénzügyminiszter feleségét például a külügyminisztérium kérte fel a moldovai nagyköveti posztra. Nem voltak alkalmasabb szakemberek?
– A külügyminiszter úr kiválóan végzi a munkáját, de ezzel a döntésével nem értek egyet, ahogy Eörsi Mátyás támogatásával sem.”