Igazából tudtam, hogy váltanom kellene országot
Ehelyett ott rohadtam szinte minden magyar tévécsatornánál.
Mielőtt bárki kárörvendene azon, ahogy a kormánybarát cég magára húzta a vizet, valamit nem árt tudni: a CBA baja kicsiben az ország baja.
„Senki sem gondolta volna, hogy éppen egy CBA-cég mondja ki az igazat. Bár nem a nagy nyilvánosságnak szánták, a CBA-régiós központ Palóc Kft. éves mérlegéhez járó kiegészítő mellékletében benne van minden, amit a piac szereplői suttogva, szakmai körökben is alig mernek elmondani: a fogyasztás valójában zuhan, a munkanélküliség nő, a hazai kereskedelmi cégek megsegítésére kiagyalt intézkedések pedig éppen a hazai vállalkozásokat döntik be.
Azonban mielőtt bárki kárörvendene azon, ahogy a kormánybarát cég magára húzta a vizet, valamit nem árt tudni: a CBA baja kicsiben az ország baja. A magyar baloldal évtizeden át süket volt a hazai kiskereskedők sérelmeire, akik úgy érezték, hogy az állam az adókedvezményekkel idecsalogatott multikkal szemben elárulta a sajátjait. A Fidesz ellenben meghallgatta a panaszaikat. A CBA így bekerült a Fidesz vazallusi rendszerébe. Egy olyan rendszerbe, amely mindig és mindenkor feltétlen engedelmességet vár el a tagjaitól. A párt egyik kezével adott, ugyanakkor ha valamit megkívánt vagy éppen kitalált, akkor nem volt apelláta.
Másképpen nem lehet megmagyarázni, hogy a CBA vezetői – a magyar kiskereskedelem legrutinosabb figurái, élükön a sokak által szakmai zseniként tisztelt Baldauf Lászlóval – miért nem szólaltak fel a trafikrendszer vagy a vasárnapi zárva tartás ellen. Bár a piacon készpénznek veszik a »CBA-lobbi« befolyását, valójában a Fidesz és ura mindig is csak azt fogadta el a hazai lánctól is, amit ő maga is meg akart valósítani. Ám ha Orbánéknak más ötletük volt, azt szemrebbenés nélkül lenyomták a CBA torkán is. Arról legalábbis nem szól a fáma, hogy a hazai lánc olyan nagyon ácsingózott volna az online kasszák vagy az útdíj után.”