Hosszú utat kell még megtenni az általános proaktív mesterséges intelligenciához.
2016. augusztus 07. 12:00
p
0
0
0
Mentés
„Mivel a robotika átfogó téma, nehéz mérni, hogy «mennyire intelligensek a robotok.» Egyes területeken, például a hang- és képfelismerésben már elérték vagy meg is haladták az emberi képességeket. A kontextus megértésében és bonyolult szituációk kezelésében viszont hosszú utat kell még megtenniük.
A jelenlegi intelligens robotok képesek tanulni és következtetni. Rendelkeznek az adatgyűjtemények és a környezet elemzéséhez vezető automatikus tanulás képességével. Ezért gondolom, hogy tudnak következtetni. Nehéz meghatározni, hogy ötletek kidolgozásában és az azokból történő következtetésben képesek-e önállóan gondolkozni.
Egyre több feladat kivitelezésében segítik az embert. Az MI-fejlesztések mindenkori célja az ember súlyos munkaterhektől való felszabadítása volt.
Az MI nagy, szerteágazó terület. Egyes technológiákat, mint a gépi tanulást, számítógépes látást és a természetesnyelv-feldolgozást széles körben, sok esetben alkalmazzák. Mások viszont, például a józanész-alapú ismeretek feldolgozása inkább csak elméletiek.
Ha az MI-t speciális feladatok megvalósítására használják, hamarosan megvalósulhat a proaktív MI. Általános proaktív MI-hez viszont még sok munka és idő kell.
Az MI legnagyobb kihívása, hogy megértse: egy beszélgetéshez nem elég a hangfelismerés, hanem az emberi nyelv összetett kontextusát kell értelmezni hozzá.
Az ember nehéz munkateher alóli felszabadítása nem korlátozódik a fizikai munkára. Radiológusoknak például naponta kell betegségek diagnózisáról áttekinteni hatalmas mennyiségű orvosi képet, ami kemény feladat. Az MI technikai lehetőséget ad a szűréshez vagy egészséges testként azonosított képek kihagyásához, és az orvosnak csak a potenciális betegségekre vagy sebekre utaló képekre kell összpontosítania. Az MI így szabadítja fel az embert nehéz munkaterhektől.”
Kérdezhetnéd persze, hogy minek beszélek itt önmagamról, amikor te vagy a levél címzettje. Azért, kedves Péter, mert megszólítva érzem magam. Általad érzem megszólítva magam. Győrffy Ákos írása.
A brit kormány és a Munkáspárt új mesterségesintelligencia-stratégiája komoly aggodalmakat kelt a kreatívszektorban. Neves írók, köztük Richard Osman és Kate Mosse hevesen tiltakoznak a művészeti alkotások engedély nélküli felhasználása ellen. A készülő szabályozás alapjaiban változtathatja meg a szerzői jogok védelmének rendszerét Nagy-Britanniában.
Az egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja a márciusban induló képzések kapcsán hangsúlyozta, a gyakorlatban nem a mesterséges intelligenciát fogják tanítani, hanem azt, hogy a gazdasági problémák megoldásában milyen alkalmazásokat célszerű használni.
A francia másodosztályból érkező Lenny Joseph után a szerb élvonalban szereplő Topolya együttesétől a Ferencváros leigazolta a 23 éves balszélsőként bevethető Alekszandar Csirkovicsot.
p
1
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!