„Nagy örömemre szolgál, hogy a miniszterelnökünk angol nyelvű hirdetésekben kampányol Nagy-Britanniában az Európai Unióban való bent maradás mellett. Mint köztudott, Nagy-Britannia választópolgárai most döntenek arról, hogy kilépjenek-e az EU-ból, és a magyar miniszterelnök megpróbálja rávenni őket arra, hogy ne tegyék.
Én csak egy közönséges újságolvasó állampolgár vagyok, semmiféle külpolitikai szakértői végzettségem, gyakorlatom, tapasztalatom nincs, de mint újságolvasó magyarnak eddig az volt a benyomásom, mostani politikusaink többször kritizálták az EU-t, mint ahányszor lelkesedtek érte. Óriásplakátokon agitáltunk az EU különböző döntései ellen, Moszkvához hasonlítgattuk Brüsszelt, sőt, népszavazást szervezünk abból a célból, hogy megakadályozzunk egy nekünk nem tetsző EU-döntést. Esküdözünk, hogy ez a mostani brüsszeli vezetők az Európai Egyesült Államok irányába próbálnak előrehaladni, holott, mint a magyar miniszterelnök mondta, »erre senkitől sem kaptak felhatalmazást«, mi viszont, nem győzzük hangsúlyozni, a »nemzetek Európájában« hiszünk, (bármit is jelentsen ez). (...)
Miniszterelnök úr tetteiből most az következik, belátta, ha Anglia kilépésével beindul a láncreakció, és az EU visszasüllyed a Közös Piac szintjére, a magyar gazdaság nagy bajba kerül. Ha pedig hazaküldenék azt a mintegy háromszázezer (vagy talán sokkal több) magyart, akik Angliában élnek, tanulnak, dolgoznak, akik ott találták meg a számításukat, ők alighanem a mostani kormányt is hibáztatnák. Tehát már csak egy kérdés maradt.
Hisznek-e majd az angolok a magyar miniszterelnöknek?”