Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Amikor a permanens tiltakozást fenntartó pedagógusok és érdekvédők a gyerekek jövőjére hivatkoznak, el kellene gondolkodniuk azon is, hogy ez a cirkusz milyen példával szolgál a felnövekvő generációnak.
„Ötből négy tanár inkább a hivatásának gyakorlását választotta szerdán is, amikor a Pedagógusok Szakszervezete egész napos sztrájkot hirdetett az ország összes iskolájában. Az érdekvédők vezetője, Galló Istvánné ennek ellenére sikeresnek értékelte az akciót, megjegyezve, hogy az eredményességet a kormánnyal folytatott további tárgyalások döntik el.
Kérdés persze, hogy kinek mit jelent a siker, ami általában a kitűzött célhoz viszonyítva értelmezhető. Fontos az is, hogy mi a tiltakozók valódi célja: a közoktatás színvonalának emelése, a szervezeti és anyagi feltételek javítása, vagy a feszültség fenntartása?
Tény, hogy több fronton zajlanak a tárgyalások, a Köznevelési Kerekasztal fórumain és a sztrájkbizottsággal is folyamatosan egyeztetnek a kormány képviselői a szakmai, illetve az érdekvédelmi szervezetekkel.
Mindkét szinten jelentősen közeledtek az álláspontok a vitás kérdésekben, mégis a sztrájk mellett döntött a szakszervezet, amelyhez természetesen rögtön csatlakoztak a baloldali, liberális ellenzék pártjai. Gallóné szerda délutáni nyilatkozatában már nem győzte hangsúlyozni, hogy mostantól tényleg nagy erőkkel koncentrálnak a tárgyalásokra.
Valamiért a régi kádárista »húzd meg, ereszd meg« politika jut eszembe a hónapok óta zajló tiltakozó akciókról. A követelések kapcsán pedig a kufárkodás tűnik a legtalálóbb kifejezésnek.”