Emberi elosztóhelyek

2016. március 19. 09:44

A mennyiségi, emberi, adminisztrációs, jogi problémákat a tegnapi brüsszeli döntés nem söpörte el.

2016. március 19. 09:44
Kuthi Áron
Magyar Nemzet

„A mennyiségi, emberi, adminisztrációs, jogi problémákat a tegnapi brüsszeli döntés nem söpörte el. Mert amilyen mennyiségben és ütemben érkeznek az emberek és halásszák ki őket a vízből (átlag napi 3 ezer ember), pontosan olyan ütemben kellene ezután biztosítani a görög szigetekre kerültek továbbhaladását, kiét vissza a Közel-Keletre, Afrikába, kiét pedig Európa valamelyik tagállamának irányába. Tekintve, hogy egy napban 1440 perc van, napi 3 ezer emberrel és az öt hotspottal számolva ez azt jelenti, hogy durván két és fél perc állna rendelkezésre ahhoz, hogy egy embert »processzáljanak«, vagyis kétséget kizáróan megállapítsák, hogy az illetőt menekültstátusban lehet-e részesíteni, vagy Törökország kezébe lehet adni az ügyet. A vállalás szerint a török fél meg majd kézenfogja a dalolva visszaforduló érintettet, és visszakíséri az ázsiai partokhoz, majd tovább egy valahol Törökországban található táborba. Hogy aztán egy tiszta hátterű menekült jöhessen helyette Európába.

Nyilván a döntéshozók is tudják, hogy mindez ebben a formában, ilyen feltételekkel lehetetlen, nyilván Brüsszelben is belegondoltak, hogy a jövő héttől érvényes rendszer akár hatalmas feszültségekhez is vezethet a helyszínen. És talán az is világos, amire máris sokan figyelmeztettek, hogy az embertranszport (mert mi más lenne ez) a nemzetközi és emberi jogok tiszteletben tartása mellett kell, hogy működjön. Irgalmatlan feladat.

Egy mondatba sűrítve mindezt: Görögország erre nem áll készen. Az unió még a héten felszólította a balkáni országot, hogy meg kell erősítenie parti őrségét, és végre teljes fordulatszámon kellene működnie a hatalmas befogadóállomásoknak a szigeteken. És legyünk őszinték, erre az emberpiacra egyáltalán készen lehet lenni európaiként, modern, felvilágosult emberek közösségeként?”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 33 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2016. április 15. 10:19
Az emberi jogok csak addig érdekesek, ha csesztetni lehet vele valakit, főként minket.
balbako_
2016. április 15. 10:19
Pontosan!
Dénia
2016. április 11. 20:25
De azért, mert nekünk van egy saját belső csoportunk, vagy nem is tudom, hogy minek nevezzem őket, akik olyan szinten nem lojálisak a saját országunkhoz, hogy azonnal fellármázzák az egész világot, ha valami nem tetszik nekik. Mert megvannak a jól kiépült és a mai napig fenntartott nemzetközi kapcsolataik mindenhova. Az nem volt furcsa, mikor az Orbán Tusnádfürdőn, egy nyári egyetemen filozofálgatott a demokráciáról, és utána ettől volt hangos az egész világsajtó? Vagy a Szaniszló állami kitüntetésétől zengett a világ, beleértve az amerikai legfelsőbb köröket is? Nehogy azt higgye már bárki is, hogy ennyire figyelnek ránk. Speciális a helyzetünk a belső libisikomcsi .... nevezzük holdudvarnak ezt a zárványt a társadalomban. Ezeknek nem drága az ország jóhíre, sőt, gyűlölik a magyarokat, és meg őrülnek, hogy nem ők vannak hatalmon. Ők lármázzák fel a világot mindig. Ilyen nincsen se a szlovákoknál, se a románoknál, meg sehol.
tyIer durden
2016. április 07. 02:14
Az elborult agyú bundesmutti emberkereskedő.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!