Felvilágosította a Fidesz Magyar Pétert: elbújhat a tiszás szégyenében
„Aki azt gondolja, hogy minden nőt megkaphat, az egy nőt sem kap meg igazán” – jegyezte meg a Fidesz-frakció.
Az MSZP háza táján a „7-es cikkely” alkalmazásától való félelem abból a félreértésből adódik, hogy ha szavazati jog nincs, akkor esetleg európai pénz sincs, így hát sérülhet a magyar nép érdeke. Nos, nem! Nagyon nem ez a helyzet!
„A Fidesz álláspontja mindmáig folyamatosan és roppant konzekvens volt: »szó sem lehet semmilyen ‘7-es cikkelyről«! Az MSZP eddig - szintén következetesen - ugyanezt az álláspontot képviselte. E két álláspont között nincs tehát különbség, bár a magyarázatok »szórnak«, a lényeg ugyanaz. Ebben a helyzetben érhető tetten a kormány és ellenzéke mély egyetértése abban, hogy Orbánék akármit is csinálhatnak, Európa - a szavakon túl - ne lépjen fel a történelmünk egyik legalávalóbb és legkorruptabb rezsimjével szemben! Nem hiszem, hogy a baloldali szavazók ezt szeretnék!
Itt az idő, hogy újragondoljuk ezt az egészet! Lehetőleg a tényszerűségek, s kevésbé a romantikus vélekedések kapcsán. Jómagam egy percig se bánnám, ha a »‘7-es cikkely« alkalmazását szükségszerűen megelőző vizsgálatok megindulhatnának, hiszen bármi is legyen egy ilyen mélyreható elemzés-halmaz végkövetkeztetése, az adott kormánynak mindig ott a lehetősége, hogy visszaforduljon a helyes útra.
Az MSZP háza táján a »7-es cikkely« alkalmazásától való félelem abból a félreértésből adódik, hogy ha szavazati jog nincs, akkor esetleg európai pénz sincs, így hát sérülhet a magyar nép érdeke. Nos, nem! Nagyon nem ez a helyzet!
A szavazati jog megvonása egyáltalán nem jelent pénzmegvonást, ugyanis Európának nem érdeke, hogy a felzárkóztatni kívánt régiókban bárhol törés következzen be a fejlődés terén, ráadásul ezek a beruházások jóval hosszabb távra szólnak, mint egy-egy kormány működésének ciklusideje. Ennél fogva a magyar nép anyagi érdeke sem tud sérülni, hacsak úgy nem, mint immár öt éve, hogy ezeket a pénzeket szinte az utolsó fillérig a fideszes siserehad nyúlja le, vagyis a nép így se, úgy se lát ezekből sokat! A fejlesztési források kiosztása egyébként is hét évente történik, a 2014-2020 időszakra már minden el van döntve, a következő periódus, azaz a 2021-2026 időszak dolgairól pedig legkorábban 2019-ben indulnak meg a tárgyalások, a döntésre várhatóan 2020-ban kerülhet sor. Nos, nem tartom jó taktikai üzenetnek, ha - merő félreértés okán - az MSZP még erre a távolabbi időszakra is a Fidesz-regnálásával számol.”