Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
A Siri, Cortana, Alexa és társait végre sikerült letesztelni, mit is tudnak valójában a hétköznapokban.
Az Siri volt a legproduktívabb és eredetibb, a Google az utazási infókban kiváló, az Alexa zenei adatbázisával virított, a Cortana viszont jó közepes átlagot hozott mindenből. A Facebook nem engedte be a tesztre sajnos az M nevezetű megoldását, hogy még nincs kész a rendszer.
Kiderültek a hiányosságok is, a Siri lehetne gyorsabb és okosabb, a Cortana kicsit nehézkes kezelőfelületen működik (a Windows 10-ben mindenbe bele akar nyúlni és lassú még sajnos). A Google Now csak mobilos kommunikációra van kihegyezve itt csak az alkalmazásaiban keres és tud segíteni, könnyen ki lehet akasztani hülye kérdésekkel. Az Amazon elég korlátos, de éppen most töltik fel az adatbázisát a Super Bowl előtt sport infókkal és ő a legfiatalabb versenyző is, volt amikor kukán hallgatott mert nem tudott megbirkózni a kérdéssel sem.
Ha valaki most akarna választani, akkor nyugodtan bízza magát a meglévő készülékén futó változatra, még eléggé gyermekcipőben járnak ezek a megoldások, de 1-2 év múlva tényleg már mindenes titkárként viselkedhetnek. Minél többen használják majd őket, annál többet tudnak tőlünk az emberektől tanulni a kommunikáció közben.”