„Ember legyen a talpán, aki el tud igazodni a kormány és a távközlési multi közötti csetepatéban. Az is kérdéses, hogy amit látunk, az háború-e egyáltalán, vagy egy jól megírt koreográfia szerinti műsor, miközben a fontos dolgok a háttérben zajlanak. Elképzelhető ugyanis olyan forgatókönyv is, amely szerint mindkét félnek érdekében állt, hogy a zajos kardcsörtetésre figyeljen a világ – például épp a botrány napjaira esett az egyik legnagyobb magyar online orgánum, az Origo eladása (ez korábban a Magyar Telekom tulajdonában volt), és a vevő a hírek szerint a jegybankelnök unokatestvérének érdekeltségébe tartozik. Persze van olyan vélemény is, mely szerint a kormány az összes multinak üzent: nem tűrik a beleszólást a hazai ideológiai vitákba, a cégek pénz keresni vannak Magyarországon, nem pedig politizálni.
Amit tudunk: ahogy a kormányszóvivő múlt csütörtökön bejelentette, hogy felmondják a szerződéseket a Telekommal, az addig jól teljesítő részvények zuhanni kezdtek. Amikor körülbelül 3 százalékkal, tizenöt forinttal kevesebbet értek, akkor pontosított a kabinet, hogy nem mindent, hanem csak a mobilnetes szerződéseket mondják fel (erről az Átlátszó kiderítette, hogy egy lejárt keretmegállapodást mondtak fel, amely december 31-ig él), így az árfolyam korrigált, s visszaállt az előtte lévő szintre. Aki tudta, hogy lesz pontosító bejelentés, s nagyobb tételben vásárolt az olcsó részvényből, az estére szép summát kereshetett – nem csoda, hogy az egyik ellenzéki párt jegybanki vizsgálatot kért arról, kik, s milyen összegben kereskedtek a kérdéses időben a cég papírjaival.
Az is érdekes fejlemény, hogy miközben a kormány szabadságharcot vív a gonosz multival, a hétvégén a távközlési vállalkozás pénzügyi vezérigazgató-helyettese a legnépszerűbb hazai kézilabdaklub elnöke lett. A veszprémi kézilabda-egyesület vezetőségében pedig több kormányhoz közel álló személyt is megtalálni, így érdekes fénytörést kap a háború.”