„Az ENSZ-nek döntést kell hoznia, hogy a NATO-csapatok vonuljanak be azon közel-keleti országokba, ahol az államszerkezet úgy szétesett, hogy külföldi csapatok nélkül aligha lehet visszaállítani a normális kormányzati struktúrát. Ha a NATO-n belüli erőviszonyokat nézzük, akkor azt láthatjuk, hogy például az afganisztáni háborúban az amerikaiak mellett főleg az angol csapatok vettek részt, ha nem is nagy, de értékelhető létszámban. Mára már az ő jelenlétük is gyakorlatilag formális. A francia NATO-erőknek megvannak a saját problémáik, a közel-keleti térség igazából soha nem izgatta őket, ők inkább, ha szükségét látják, a volt gyarmataikra szeretnek bevonulni. (…)
Ahhoz, hogy a németeket rá lehessen venni a bevonulásra, szükséges egy ENSZ-felhatalmazás és NATO-kontroll. Az is a Nyugat felelőssége, ha változatlanul magukra hagyja a szétesett iszlám államokat. A több millió migráns jelenlétét főképpen Németország szenvedi meg, éveken keresztül tűrniük kell majd ezt a helyzetet. Ráadásul ha ezek a menekültek százezer- vagy milliószámra jelen vannak ott, akkor egy németek által vezetett NATO-bevonulás esetén ezeknek az embereknek az adott országokba történő visszaszállításával olyan szellemi bázis alakulhat ki, amelyre fel tudják építeni a majdani kormányzati és rendészeti struktúrát.
Hosszabb távon aligha tartható fenn, hogy a migránsok államai változatlanul szétessenek, és a németek egyre nagyobb migránstömegeket fogadjanak be, tehát valamiféle nemzetközi, ENSZ vagy NATO által koordinált megoldásra van szükség.”