Vidéken élni igenis menő!

2015. augusztus 17. 14:38

De miért érdemes belevágni? Mert a termelő a maga ura lehet, családjával együtt gondoskodhat állatairól, veteményeiről.

2015. augusztus 17. 14:38
Nagy Kristóf
Magyar Hírlap

Az ellenőrzött, egészséges alapanyag a modern termelési technológiákkal, akár biogazdálkodással előállítva versenyképes lesz, így világszerte mindenhol keresett, magas áron értékesíthető. Az sem titok, hogy már a közeljövőben megoldást kell találnia a bolygónak arra, hogy az egyre kevesebb élelmiszer mellett egyre több éhes szájat kell etetni. A megtermelt javak eladását szintén segítik – kereskedők kiiktatásával – az úgynevezett rövid ellátási láncok, tehát a termelői piacok, az őstermelői rendszer. Így mind többen választhatják első kézből a nem ipari keretek között előállított, garantáltan adalékanyag-mentes élelmiszert. De megbízhatóbb lesz a nagyüzemben előállított élelmiszer is, persze csak akkor, ha az élelmiszer-ipari fejlesztésekre elkülönített pénzt ésszerűen költik el.

De miért érdemes belevágni? Mert a termelő a maga ura lehet, családjával együtt gondoskodhat állatairól, veteményeiről. Megfelelő elhivatottsággal, szorgalommal jövedelmező vállalkozást hozhat létre, amelyből stabilan megél. A továbbiakban fejleszti azt, biztosítja gyermekei boldogulását is. És nem kell már elhagynia szülőföldjét. Sem azt a települést, ahol már gyors és látványos infrastruktúra-fejlesztések kezdődhetnek. Egészségét garantálják a magának megtermelt javak, amelyeket örömmel fogyasztják rokonai, barátai, ismerősei, akiktől nem választja már el több száz kilométer. Egyszóval helyben boldogulhat, munkáját szabadon és örömmel végezheti, és már nem kell szégyellnie magát, hiszen tudja: vidéken élni igazán menő életmód.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 71 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
koronaszepe
2015. augusztus 18. 10:03
Hamis, idealizált kép amit szerző felfest. A helyzet az, hogy a zöldség olcsóbb a LIDL-ben, mintha optthon megtermelnénk. A fenntarthatóság, jövedelmezőség innentől kezdve szopik. Nem véletlenül néptelenedik el a vidék. A többi, kulturális, szocializációs hátrányról már nem is szólva...
koronaszepe
2015. augusztus 18. 10:03
Hamis, idealizált kép amit szerző felfest. A helyzet az, hogy a zöldség olcsóbb a LIDL-ben, mintha optthon megtermelnénk. A fenntarthatóság, jövedelmezőség innentől kezdve szopik. Nem véletlenül néptelenedik el a vidék. A többi, kulturális, szocializációs hátrányról már nem is szólva...
RAMBO
2015. augusztus 17. 21:42
A vidéki élet nem elzártságot jelent, és nem a technikai ismeretek hiányát. Vidéken traktoroznak a népek, meg is csinálják maguknak ha elromlik, és vannak fasza modern házak, napelemmel, geo-fűtéssel. A paraszti munka szerintem klasz, de ennek nem sok köze van ahoz, hogy ki hol lakik. Valaki vagy szeret kapálni, szőlőt kötözni, állatokat etetni vagy nem. Egyik se baj. Ökotermelésre szükség lesz, mert jobb az ennivaló, amit egészséges földben termel magának az ember. Sok munka, drága termék - de nem normálisak ma az élelmiszer árak, mert ennyiből nem lehet "igazi" növényt, állatot felnevelni. Csak kilúgozott szemetet. A cikk írója ilyesmit akart mondani, szerintem.
liberálzöld.
2015. augusztus 17. 17:55
Jó nagy marha ez a Kristóf gyerek. Meg mi is, hogy ugrunk erre a nyilvánvaló baromságra. Más: "...rengeteg a parlagon hagyott föld ..." Urbán legend. Nincsenek parlagon hagyott földek. Max, néhány négyszögöles kertek, volt szőlők. Azokon meg sok mindet lehet csinálni, de megélni nem. Nem véletlenül vannak parlagon. Azt csak a fellegekben élő gondolja, hogy az emberek nem művelnék meg ezeket a területeket még akkor is, ha nullára lehetne hozni a költségeket. Nekem elhihetitek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!