„Magyarország megdöbbent, amikor egy egyébiránt bortönőrként dolgozó náci elvert egy egyetemista lányt és a félvér, egyébiránt kubai származású barátját Szegeden, mert „bevándorlóknak hitte” őket. A ballib természetesen egyértelműen levonta a konzekvenciákat, miszerint nyilván Orbán Viktor miatt vert meg egy agyatlan szkinhed egy gyanútlan párt. Mintha a szkinhed egyik ismerve nem az lenne, hogy megver az bárkit, aki nem olyan, mint ő. Mindegy.
Amerikában azonban egy másik ügy borzolja a kedélyeket, ami konkrétan ennek az esetnek a durva inverze. Ugyanis egy illegális bevándorló gyilkolt meg minap egy 32 éves fehér nőt, Kathryn Steinle-t brutálisan San Franciscoban. Mivel javában zajlik a kampány, az ügyet felkarolta a republikánus média, míg Obama és a Demokraták természetesen mélységesen kussolnak. Alig pár nappal azután történt mindez, hogy egy másik utcai támadáson során közelről lőtt fejbe egy nőt egy másik, Amerikában szintén illegálisan tartózkodó személy. Ez a két eset együtt alig egy héttel az után történt, hogy egy iszlám szélsőséges Tenessee államban 4 tengerészt gyilkolt meg egy katonai bázison.