Itt vannak a számok: így működik a rezsicsökkentés
Bár a rendszert több kritika éri, a számok nem hazudnak,: az áram- és a gázrezsi egy friss felmérés szerint is Magyarországon a legalacsonyabb az Európai Unión belül.
Egyre másra jelennek meg a kedvezőbbnél kedvezőbb gazdasági előrejelzések Magyarországgal kapcsolatban.
„Főleg baloldalról sokan kritizálják az egykulcsos adórendszert, mondván, az igazságtalan, hogy a gazdagok ugyanannyit adóznak, mint a szegények. Ez nyilván nem igaz, az egykulcsos adórendszerben dupla akkora jövedelem mellett dupla akkora személyi jövedelemadót kell fizetni. A kritikák mögött az a jellemzően baloldali egalitárius elképzelés húzódik meg, hogy igazságos társadalomban a gazdagok egyre szegényebbek, a szegények egyre gazdagabbak lesznek. Pusztán gyakorlati szempontból egyetlen ilyen rendszert ismerünk. Ez a rendszer működött nálunk is 1989 előtt. Nem véletlenül akartuk lecserélni és cseréltük is ténylegesen le.
Konzervatív/jobboldali szemmel sokkal inkább igazságos, ha mindenki egyforma mértékben léphet előre. Hasonlóan fontos szempont, hogy sikert és az ambíciót ne büntesse a mindenkori kormány. A társadalmi igazságtalanságokat a tehetősebb rétegek adóztatásával felszámolni akaró adópolitika egyszerűen ellenérdekelté teszi a polgárokat az anyagi előrejutásban. Ezért a magyar kormány hasonlóan érvel, mint tette azt Margaret Thatcher, aki a sok kritikaközepette (egyfajta konzervatív modernizátorként) megteremtette a versenyképes Nagy-Britanniát. Szerinte az ilyen szocialista elképzelések csak úgy valósulhatnak meg, ha a szegényeket és a gazdagokat egyformán szegényebbé tesszük. Ő ezt konzervatív politikusként nem akarta elfogadni, mint ahogy nem fogadja el ezt Magyarország Kormánya sem. Erről szól a jövő évi adócsökkentés.”