
A Jobbik véget vetne a holokausztiparnak a filmgyártásban (2013)
2015. május 25. 12:52
Elfogadhatatlan, hogy a Saul fia című újabb holokausztfilmre 205 millió forint gyártási támogatást szavazott meg a Magyar Nemzeti Filmalap döntőbizottsága Andy Vajna vezetésével.
„A magyar állam már a második holokausztfilmet támogatja az utóbbi tíz évben, miközben nem készül történelmi film a magyarság legnagyobb diadalairól, például a pozsonyi csatáról vagy a Rongyos Gárdáról. A Jobbik kormányra kerülése esetén véget vet a holokausztiparnak a filmgyártás terén is, és nem hagyja következmények nélkül a jelenlegi kulturális kormányzatnak, különösen Andy Vajnának a kudarcát, mely a számokban is megmutatkozik: 2012-re négy, 2013-ra nyolc magyar filmet ígértek a Magyar Nemzeti Filmalap támogatásával, de még egyet sem mutattak be.
Elfogadhatatlan, hogy miután a Sorstalanság 920 millió forint közpénzt kapott, most a Saul fia című újabb holokausztfilmre (Nemes Jeles László első játékfilmjére) 205 millió forint gyártási támogatást szavazott meg a Magyar Nemzeti Filmalap döntőbizottsága Andy Vajna vezetésével. Ráadásul idén adtak Az ügyvéd című filmterv forgatókönyv-fejlesztésére 4,5 millió forintot is, mely a tiszaeszlári perrel foglalkozik, az objektivitás látszatát is kerülve, természetesen a zsidók ügyvédjének szemszögéből. Rendkívül cinikus, hogy miután a Jobbik számos alkalommal követelte történelmi filmek támogatását, a hírek szerint a vérvádfilm rendezője »a tervet még a filmalap tavalyi ötletpályázatára adta be, ahol magyar történelmi személyiségekről szóló elképzeléseket vártak«.
(...)
A Jobbik történelmi filmeket szeretne például Pongrátz Gergely életéről, de a kormányzat még a Tóth Ilonka-filmmel is adós. Jó volna, ha két holokausztfilm között a Rongyos Gárdáról vagy a pozsonyi csatáról is forgatnának egy játék- vagy akciófilmet.”
Összesen 604 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
wallenberg8805
2015. május 26. 13:24
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Valaki Jobbik-ellenes nagyokos meg tudja mondani hogy miért baj az, ha valaki ellenzi a holokausztipart? Talán a holokausztipar őszerinte nem kegyeletsértő dolog, amit ellenezni kell?
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Válasz erre
2
0
Területvédő
2015. május 26. 13:06
Csurka István felhívása, 2003
https://www.youtube.com/watch?v=MLp5hmvZ9Yo
És az álmiépes egy 100%-ig EU párti pártot támogat :D
Válasz erre
0
0
Mindjárt
2015. május 26. 13:00
Vissza térve at eredeti témára, Nováknak igaza van. Gyalázat amit művelnek a holokuszt iparosok.
Nem kétlem, hogy a német nácik sok ártatlan zsidóval végeztek de amit ezek művelnek az már botrányos. Undorítóak ezek a holokuszt iparosok akik a nácik áldozatainak a csontjain rágódnak és abból minél nagyobb hasznot csikarnak ki a még meg nem született nemzedékekből is. Elég!
Válasz erre
2
0
berzsian56
2015. május 26. 10:57
Esetleg, jöhetne a Saul fia II.
Onnan, amikor Saul belép az AVH-ba és bosszút áll mindenkin.
Ötvanhatban egy ideig Bécsben lapít, majd visszatérve egy ideig újpesten lesz párttitkár.
Később a külszolgálatban szakad meg a hazáért, a nyolvanas években már saját céget alakít.
A végen még hat privatizál és négyben lesz tanácsadó.
Válasz erre
3
0






