„Ebben a helyzetben nehezen teljesíthető választási programpontnak ígérkezik a Tony Blair kormányzása idején elfogadott Emberi Jogi Törvény (Human Rights Act) visszavonása, ami már kommunikációs szinten is rosszul hangzik. Pedig a kormány nem az emberi jogok lábbal tiprására készül, hanem csak egy olyan új törvénnyel – a Brit Jogok Törvényével – váltaná fel a jelenlegi törvényt, amely megszüntetné azt az előírást, hogy a brit bíráknak figyelembe kell venniük a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága állásfoglalásait és ítéleteit. Ezt a koalíciós kormányzás idején a Liberális Demokraták egyszer már megakadályozták, így a konzervatívok joggal számíthattak újabb vétóra. Most viszont a Felsőház igyekezne megakasztani a törvénytervezetet, így Cameron várhatóan késleltetni fogja az előterjesztést.
Szintén nagy politikai ára lenne a szociális kiadások beígért 12 milliárd fontos csökkentésének, és nem segítené a Konzervatívok azon törekvéseit, hogy ne csak a gazdagok pártjának tekintsék őket. És bár most nem hivatkozhatnak a LibDemek tiltakozására, elemzők szerint „csendben” ejteni fogják ezt a célszámot, és más módon igyekeznek majd ledolgozni a deficitet.
A London környéki repülőtér-fejlesztés évtizedek óta halogatott problémájára is jól jöttek a Liberálisok, akik csak akkor járultak volna hozzá egy új kifutópálya építéséhez, ha az országban valahol másutt lezárnak egy repteret. Az opciókat vizsgáló bizottság jelentését taktikusan a választások utánra időzítették, de a sokak által preferált heathrow-i bővítést épp a Konzervatív Párt egyik legnépszerűbb politikusa, a most képviselői mandátumot is szerző Boris Johnson londoni polgármester ellenzi leghangosabban. A gyors döntés helyett itt is évekig tartó huzavonára számíthatunk.
Az Európai Unió-s tagságról szóló népszavazás ugyanakkor olyan választási ígéret volt, amelyről Cameron előre kijelentette: a koalíciós tárgyalások során sem hajlandó engedni belőle. Az, hogy most koalíciós partner nélkül ülhet tárgyalóasztalhoz az Unió vezetésével, kétségtelenül megerősítette tárgyalási pozícióját, és így nagyobb eséllyel érhet el olyan kompromisszumot, amellyel a tagság mellett kampányolhat majd.”