10. »Ha ez a törvénytervezet átmegy, nincs visszaút. Könnyen lehet, hogy legközelebb a jogász- vagy közgazdászképzés következik.«
Segítünk, nem fog. A nemzetközi tanulmányok tipikusan az a szak, aminek mesterképzésben lenne értelme. Ha valaki mondjuk politológia alapképzés után elvégezné a nemzetközi tanulmányok mesterképzést, akkor lenne egy használható diplomája, amivel el tud helyezkedni gyakorlatilag bárhol. Lehet, hogy az NT-n végzettek nagy részének jól fizető állása is van, ez azonban csak részigazság. Felmérések bizonyítják, hogy a nemzetközi tanulmányok szak az egyik, ahonnan a legkülönfélébb munkahelyekre kerülnek emberek, vagyis alapvetően nem a „szakmájuk« miatt alkalmazzák őket, hanem esetleg másoddiplomájuk, vagy egyéni kompetenciáik miatt. A jogi és közgazdasági tudás nagyon más tészta, nem illik idekeverni.
+1: »A szaktársaimhoz képest én átlagosan szorgalmas, átlagosan céltudatos ember vagyok.«