A magyarok elleni meccs miatt dühöngenek a horvátok
A magyar–horvát negyeddöntőt kedden 18 órakor rendezik Zágrábban a férfi kézilabda-világbajnokságon.
Liberland nem szeretne határokat emelni maga köré, valószínűleg kripto-pénzzel lehetne fizetni, az emberek önként együttműködhetnek szabályozás nélkül, amíg mások jogait nem sértik, és adózni sem kéne feltehetőleg.
„Az alkotmánytervezet értelmében Liberland törvényhozó testülete egy 20 tagú, négyévente választott országgyűlés lesz. Ez a testület választja a kancellárt (állam és kormányfő), aki a megalakítja a kabinetet.
A kancellár hatalma limitált, például a napi államügyeket vezeti, törvényjavaslatokat terjeszthet be. A hadsereg főparancsnoka, ha az országgyűlés hadiállapotot rendel el, külföldön egyezményeket köthet az országgyűlés legalább 19 tagjának jóváhagyásával. A fékek és ellensúlyok rendszerének részét képviselik még a független bíróságok, melyek legmagasabb szintje, amerikai példára a Legfelső Bíróság, amelynek tagjait a kancellár nevezi ki.
Ez eddig nem egy egyedien libertárius alkotmány: minden liberális demokrácia hasonló elvek mentén építi fel közigazgatási rendszerét, legfeljebb a bíróságok felépítésében (különálló alkotmány és legfelső bíróság), vagy a végrehajtó hatalom formájában (prezidenciális, félprezidenciális rendszer stb.) különböznek egymástól. Liberland alkotmánya azonban azt is kiköti, hogy az éves költségvetés nem engedhet több kiadást, mint bevételt, tehát tiltja a deficitet.
Az alkotmány több gazdasági kérdésre is kitér, melyek egy szabadpiaci politikát hivatottak létrehozni. Tiltja az alkotmány például az olyan állami befektetéseket, melyek főként a gazdaság élénkítését, a foglalkoztatottság növelését vagy fenntartását akarják elérni. Az államnak megtiltja továbbá az államosítást, a gazdásági mentőcsomagokat, a politikai pártok valamint az egészségügy és a nyugdíjak akár csak részleges finanszírozását.
Személyes önrendelkezés
A személyes szabadságjogokról Liberland Bill of Rights-a rendelkezik. Csakúgy, mint a gazdasági elvekben, itt is megjelennek a libertárius elemek, az itt leírt jogok már túlmutatnak a felvilágosodás korabeli emberi jogi okmányokon. Joga van például mindenkinek saját teste és tulajdona felett korlátlanul rendelkezni, amíg nem sérti mások jogait. Nem tilthatja törvény a közös megegyezésen alapuló, önkéntes kapcsolatokat, vagy azt, hogy bárki fizetőeszközt bocsásson ki. Azt is kiköti továbbá, hogy nem szankcionálhat a törvény áldozat nélküli bűncselekményeket, és nem szabályozhatja törvény semmilyen kémiai anyag használatát sem, amíg ezek más embert a beleegyezése nélkül nem sértik.”