„Technikai hibákkal indult az M1 hírtévé első napja, egy adott ponton el is sötétedett a képernyő. Rendesen kipróbálták a rendszert?
Csak az nem hibázik, aki nem tesz semmit. Fel voltam készülve arra, hogy apróbb hibáinkat felnagyítják majd, de ez azért van, mert súlya van annak, amit csinálunk, szem előtt vagyunk, néznek bennünket. Az egyik hírportál például perces bontásban értékelte a történteket. A kollégáim érzik is ennek a súlyát, és még jobban összpontosítanak majd. Az első nap számlájára lehet írni a hibákat, de ezek ugyanúgy megvannak az internetes portáloknál is, csak azok nem kapnak nagy publicitást. Talán lehet, hogy mi érdekesebbek vagyunk. (...)
A felmondott Hír TV-seket, mint mondjuk a Célpont stábját, megkereste az MTVA, vagy ők jelentkeztek be?
Az utóbbi időben elég sokan kopogtatnak az ajtónkon. Sokakat közülük láthat a néző a képernyőn, sokakat viszont nem, mert ők a háttérben dolgoznak. Jönnek kereskedelmi tévéktől is, szerencsére kapós lett a közmédia. Nem csak a stabilitásról van szó: mi távlatokat adunk, és minden újban szeretnek rész venni az emberek. (...)
A váltás előtti héten 6-7 százalékos volt az M1 nézettsége a teljes lakosságnál. Számol azzal az MTVA, hogy a nézők egy része lemorzsolódik, és nem megy automatikusan a Duna TV-re?
Mi portfólióban gondolkodunk. Az öt csatornánkat egyben kezeljük, a portfólió pedig nem fog csökkenni a következő időszakban. Ha esetleg eltávoznak páran az M1-ről, akkor ők megtalálják majd a Duna televíziót. Nézettségi elvárás nincs felénk, helyette azt várják tőlünk, hogy mindannak megfeleljünk, ami a médiatörvényben szerepel. Ez nemcsak a közszolgálati testület elvárása, hanem a társadalomé is, amelyet ez a testület képvisel. Szeretnénk minél több nézőt megtartani, és újakat megnyerni.”