Az év híre: a svédek Magyarország miatt féltik az Európai Unió biztonságát
Eközben Stockholmban azt sem tudják, hogyan küldjék haza az illegális migránsokat.
A megfogalmazás kapcsán jogos a megrökönyödés, ha belegondolunk, hogy ezek szerint az abortusz akkor szükséges, ha egy nő „reproduktív egészségkárosodásként” éli meg a teherbeesést.
„Március 9-én tárgyalja, rákövetkező nap pedig már szavaz is az Európa Parlament az abortuszhoz való jogot támogató állásfoglalásról. A tervezetet már másodszor próbálják elfogadtatni, a kritikusok közösségi szintű kampányt indítottak azért, ne lehessen egészségkárosodásnak minősíteni a terhességet. Te is tiltakozhatsz a Citizengo petíciójának aláírásával! (...)
A cél nyilvánvalóan, hogy egy központilag kiadott határozat értelmében, a tagállamok is kötelesek legyenek a nőknek a terhességmegszakításhoz, valamint a fogamzásgátláshoz való jogát elismerni, és az oktatási tananyagot ennek a kérdéskörnek is alávetni. Világos tehát, hogy amennyiben egy ország eddig nem fogadta el, vagy nem elég világosan jelezte, hogy a nők számára ezeket a jogokat biztosítják, akkor ezentúl ez kötelező érvényű legyen rájuk nézve is, mindemellett pedig már az iskolákban kezdődjön el az erről való párbeszéd, valamint a jogok megismertetése. (...)
A megfogalmazás kapcsán jogos a megrökönyödés, ha belegondolunk, hogy ezek szerint az abortusz akkor szükséges, ha egy nő »reproduktív egészségkárosodásként« éli meg a teherbeesést.
Mindemellett viszont rendkívül ellentmondásos a jelentés kapcsán, hogy míg az egyik pontban az óvodák hiányát, illetve a férfiak szülési szabadságának előmozdítását ecseteli, később már a terhesség megszakításhoz, tehát egy »életmegszakításhoz« való jogot szorgalmazza.
Ez a kérdéskör, vagyis az abortusz engedélyezése, ahogy ezt már egyszer szavazás útján az EP kinyilvánította, a tagállamok hatáskörébe tartozik. Ennek kapcsán nem szükséges egy központilag meghatározott irányelv meghatározása, sem annak kierőszakolása!”