Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A nagy dőlés, azaz itt pontosabban bedőlés a – gyaníthatóan a szocialistákhoz köthető – Buda-Cashsel kezdődött.
„És akkor itt van nekünk most ez a brókerdominó, amelyben erősen vegyülnek a taktika és a szerencsejáték elemei. Úgy tűnik, most az utóbbi faktor, amelynek fontos mérőszáma az úgynevezett befektetői bizalom, került előtérbe. A nagy dőlés, azaz itt pontosabban bedőlés a – gyaníthatóan a szocialistákhoz köthető – Buda-Cashsel kezdődött. Azt követően, hogy a pénzügyi felügyelet szerepét ellátó jegybank vizsgálódott egy kicsit a brókercégnél, amelynek felfüggesztett vezérigazgatója vélhetően önfeljelentést tett. Az okozott kár egyes becslések szerint hatvan-, mások szerint százmilliárd forint. Mélyütés sok-sok kisbefektetőnek, több tucat önkormányzatnak, négy régiós banknak, mert őket is magával rántotta a Buda-Cash.
Már ekkor elkezdték suttogni, hogy ez még csak a kezdet, lesznek még itt bedőlések. És láss csodát, másodikként célba csapott a Hungária Értékpapír is, bár azt még nem derítették ki, hogy csak háromszázmilliócskáról van szó vagy egy masszívabb, ötmilliárdos tételről. És akkor harmadiknak itt az öncsődöt jelentő Quaestor, amely ennek ellenére simán elviheti a pálmát, mert esetében már 150–200 milliárd fiktív kötvénykibocsátásról beszélnek. A fene gondolta volna, hogy még a végén sajnálni kell Kulcsár Attilát, hogy a K & H-botrányban csak 24 milliárdot sikerült eltüntetnie. (…)
Ezt persze csak azért csatlakoztattuk ide, mert el szeretnénk mondani, hogy Tarsoly Csaba, a Quaestor tulajdonosa hétfőn maga is besétált a jegybankba, este jött az öncsőd iránti kérelem, másnap reggel pedig a hivatalos közlemény, amelyben a cég jelezte, hogy »a Buda-Cash Brókerházban történt visszaélések és bűncselekmények miatt a pénzügyi szolgáltatók iránti bizalom kritikusan megrendült. A Buda-Cash-botrány olyan pánikot okozott az értékpapírpiacon, ami lehetetlenné tette a piac normális működését. Ezt a helyzetet felerősítette a Hungária Értékpapír Zrt. ügye is«. Írták még azt is, a »kötvények visszafizetéséhez szükséges pénz megteremtése csak piaci eszközökkel lehetetlen, ahogyan a világ számos nagy bankjának, biztosítójának és kötvénykibocsátójának is az állam segítségét kellett kérnie, így mi is ezt kértük«.”