„De van egy másik, ennél sokkal fontosabb pontja is a média depolitizáló hatásának, aminek csúcsra járatásában az új M1 fordulatot jelent. A hírgyártók ugyanis nemcsak a hírek milyenségében, hanem a hírek tematikájában is manipulálhatnak. Így fordul elő, hogy a kereskedelmi hírek erőszakos cselekményekről szóló blokkjai hatására például sokkal nagyobb eséllyel gondolják az emberek, hogy bűncselekmény áldozataivá válhatnak, mint az valójában igaz. A háromlábú csibés és a kibelező gyilkosról szóló híradók alapvetően tájolják el az emberek valóságérzékelését arról, mi az, ami fontos, és ez az eltájolás jelentkezik 24 órában az M1-en.
Tekintsünk is el attól, hogy a fideszes hírtévé, a mi pénzünkből lényegében kormánypropagandát tol, az érdekes az, ami ezen kívül van. Az, aki csak M1-et nézne (szerencsére kevés ilyen van), annak a tájékozódást az időjárás-jelentés, a problémákat dugók, a brékingnyúzokat pedig a kormány átadási ceremóniái jelentenék. Az M1 struktúrájában a hír nem a politika, hanem minden más. A csatorna azt sugallja, életünk fontos eseményeit az időjárás és a dugók adják ki, minden mást pedig hagyjunk, mert a kormány megoldja.
Ez a médiakép, amit az M1 24 órában, a kereskedelmi tévék pedig a híradójukban képviselnek, eltávolítja az embereket a politikától és a döntéshozatalba való beleszólástól. Az időjárás, a háromlábú csirke, a belezős gyilkos és a dugók lesznek a minket érintő történések, és a kormányzat átadási ceremóniái pedig a politikai döntések, amikhez nincs közünk és tőlünk távol történek.
Ebben a médiakörnyezetben pedig nem válnak az emberek aktív állampolgárokká, politizáló lényekké, hiszen a média teljesen eltávolítja tőlük a politizálást, bűnös dolognak és úri huncutságnak állítja be, bonyolultságát pedig el nem magyarázva, érthetetlenné teszi a politikai cselekvéseket, ezeket utána a hírmagyarázók, a cinikus kommentárok kényük-kedvük szerint szedhetnek szét.”