Moszkvai Jalta

2015. február 06. 07:41

Mert Európának már elege van Ukrajnából, az amerikaiak által rákényszerített „demokratikus kalandból”. Túl sokba kerül és ráadásul annyira demokratikus, mint egy disznóvágás a hízó szemszögéből nézve.

2015. február 06. 07:41
Máté T. Gyula
Magyar Hírlap

„Mert Európának már elege van Ukrajnából, az amerikaiak által rákényszerített »demokratikus kalandból«. Túl sokba kerül és ráadásul annyira demokratikus, mint egy disznóvágás a hízó szemszögéből nézve. Ismertet sokszor fárasztó újraolvasni, de kivételesen kérem, vegyük át még egyszer a dolgokat, mert a ma Jaltája innen eredeztetik.

Egy: A Majdan egy amerikai projekt volt. Színesen civil »forradalomnak« indult, amit utána a Fehér Házhoz hű politikusok vettek át. Amerikai cégek kaptak privilégiumokat a privatizációban, amerikai kék útlevéllel rendelkező miniszterek irányítják az ukrán gazdaságot ma.

Kettő: Az Európai Uniót átverte az Egyesült Államok. Muszkaveszéllyel butította »demokratává« a történelme miatt erre joggal kész Közép-Európát, homofób és diktátor Putyin-karikatúrát teremtett a nyugati széplelkeknek. Galádul belekényszerítette Brüsszelt is a demokrácialicitbe.

Három: Vlagyimir Putyin pénzelte volna Ukrajnát, amennyiben az legalább semleges lesz. Oroszország Szíria és Irán melletti kiállása miatt azonban Washington új »kényszerítő-frontot« nyitott – Ukrajnában ez vért jelent, a mi régiónkban gázvezetékek megfúrását és civileskedő allűröket, langyos erkölcsű emberek játékba hozását hozza. A Kreml ezt nem tűrte, válaszolt. A Krím orosz akart lenni, pont annyira, mint Koszovó albán. Putyin orosz érdeket képviselt amerikai érdek ellen, nyert, mert a fekete-tengeri félszigeten a többség orosz. (…)

Angela Merkel nem akarja ezt. A franciáktól az olaszokig senki sem szeretné. Merkel minapi budapesti látogatásán Orbán Viktor is egyértelművé tette: nem akarunk háborút, nem szállítunk fegyvert. Az Európai Unióban egyedül Lengyelország szállt be az »amerikai buliba«, a nemzeti párttól tartó liberális jobboldal idétlen oroszellenességgel igyekszik külföldi támogatást szerezni. Merkel és Hollande tegnap Kijevben győzködte Porosenkóékat. Ma Moszkvában sajátos kanosszát járva akarnak megoldást találni Vlagyimir Putyinnal.

Cinikusnak, olyan derekasan jaltainak fognak hangzani a következő sorok, de kérem, gondolkozzanak el rajta: a Krím, Délkelet-Ukrajna lakossága nem akar Ukrajna része lenni. El kell ereszteni őket. Oroszországgal üzletelni és nem hidegháborúzni kell. Saját érdeket, magyart és európait kell nézni Moszkvával és Pekinggel kapcsolatban is.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Necoure Yamakee
2015. február 06. 08:21
Képzeljünk el egy fordított helyzetet. Az oroszok megdontenek Mexikó vagy Kanada kormányát, háborúra uszitananak, fegyvert szallitanank a régióba. Az EU pedig bojkottra szólítaná fel az USA-t, de közben szállítana mindent egyre bővülő volumenben, hogy a kieső amerikai kereskedelmet pótolják, közben a demokráciáról oktatnánk az amerikaiakat. Klassz, mi?
kamasuka
2015. február 06. 08:20
http://www.hidfo.net.ru/2015/02/05/azarov-az-usa-meg-akarta-semmisiteni-az-ukran-katonai-ipari-komplexumot
Senye Péter
2015. február 06. 08:18
A diktatúrák (a Szaddám Huszein vagy akár Janukovics fajta) sokszor betokozódott fekélyek, ha eltávolításukkor a gennyes váladék szétterjedését nem tudják megakadályozni, az előzőnél rosszabb lesz a helyzet.
wartog
2015. február 06. 08:10
gos, hogy az sem marad úgy! Bocsi szétugrott a gépem
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!