Orbán, Putyin, Gyurcsány (3.)

2015. február 24. 19:42

A Berlin–Moszkva tengely mindig is réme volt az Egyesült Államoknak, ezért a zavarkeltés és Ukrajna „felégetése” igazán nem nagy ár ezen együttműködés megakadályozásáért.

2015. február 24. 19:42
Bayer Zsolt
Bayer Zsolt
Magyar Hírlap

„A Putyin elleni európai és amerikai narratíva legfontosabb motívuma most az, hogy Putyin háborút vív Ukrajna ellen, lerohant, megtámadott egy független országot, és abból területeket szakított ki magának.

Nos, akkor vizsgáljuk meg ezt a háborút és a háborúhoz vezető utat.

Ehhez ismernünk kell az Egyesült Államok szerepét az eseményekben.

Tüntetések kezdődtek 2013 novemberében a kijevi Majdan téren a hivatalban lévő ukrán elnök, Viktor Janukovics és kormánya ellen. A tüntetések hamar zavargásokká, majd nyílt polgárháborúvá alakultak. A legitim és törvényes ukrán hatalommal szemben többek között olyan szereplők léptek fel, mint a náci Jobb Szektor vagy a szélsőségesen „populista” Oleh Ljasko Radikális Pártja. Különösen figyelemre méltó a Jobb Szektor fellépése, ugyanis esetükben egy valódi náci pártról van szó, amely terrorcselekményektől és hétköznapi, valamint politikai gyilkosságoktól sem riadt vissza. A nyugati és az amerikai médiában ezekből az alakokból lettek az ukrán »szabadságharcosok«, az »Európa- és Nyugat-barát« hazafiak, akik ellenállnak Janukovicsnak.

Aki egy kicsit is figyelte az eseményeket, nagyon hamar rádöbbent, hogy a Majdanon nem csak ukránok harcolnak ukránok ellen, hanem jelen van egy másik erő is: az Amerikai Egyesült Államok. 

Ezt a kezdeti gyanút utólag igazolta egy nyilvánosságra került hangfelvétel, amely Victoria Nuland amerikai külügyi államtitkár és a kijevi amerikai nagykövet, Geoffrey Pyatt között zajlott. A beszélgetésből kiderül, hogy az Egyesült Államok bármire hajlandó azért, hogy Ukrajnát és Oroszországot végképp elszakítsa egymástól. Az igazi cél természetesen az, hogy Ukrajnából amerikai támaszpontot csináljanak az Oroszország ellen irányuló rakéták számára, valamint az, hogy az Oroszország és az EU közötti közeledést, gazdasági együttműködést megakadályozzák. 

Amerika retteg attól, hogy létrejön egy valódi eurázsiai gazdasági társulás, amely Kína mellett újabb kihívást jelentene számára. A Berlin–Moszkva tengely mindig is réme volt az Egyesült Államoknak, ezért a zavarkeltés és Ukrajna »felégetése« igazán nem nagy ár ezen együttműködés megakadályozásáért.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 110 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Rudy
2015. február 25. 19:08
jav* water
Bazooka454
2015. február 25. 11:44
Minden európai szeretne gazdasági együttműködést Oroszországgal, de nem egy putyini diktatúrával. Putyinnal az nem együttműködés lenne, hanem méreg, ami lassan de biztosan öl és megfojt, ha nem a érdekei szerint teszel. Eldöntheti Ukrajna most, vagy Magyarország 56 ban , hogy hová akar tartozni, anélkül hogy Oroszország/ Szovjetunió hadserege megszállnál?
csend
2015. február 25. 10:57
Russzofóbok figyelmébe: Oroszország volt Magyarország első olyan megszállója, amely a megszállt ország népességét engedte jobban élni, mint a saját népességét. "A tények makacs dolgok."
Holovitz
2015. február 25. 07:36
Amerika nem ország, hanem egy üzlet. Hol állnak már az alapító atyák gondolataitól... Nekünk Oroszország szövetségére és barátságára van szükségünk, nem Amerikáéra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!