Elszólta magát a nemzet ripacsa, Nagy Ervin borította Magyar Péter cinkelt dominóit
Nem véletlen, hogy Magyar Péter nem szereti, ha a hívei megszólalnak a sajtóban, mond ő pont éppen elég hülyeséget.
A Fidesz egyéni képviselőjelöltjeire többen szavaztak, mint a baloldaliakra. Az, hogy most a két baloldali mellett lett egy fideszes alpolgármesterem is, csak a kívülállóknak meglepő. Interjú.
„hvg.hu: Minek köszönhető ez a fordulat?
K. G.: Én nem nevezném fordulatnak. Nézzék, a választási eredmény számomra is hordozott egy üzenetet. A Fidesz egyéni képviselőjelöltjeire többen szavaztak, mint a baloldaliakra. Az, hogy most a két baloldali mellett lett egy fideszes alpolgármesterem is, csak a kívülállóknak meglepő. Ugyanis már a kezdeti tárgyalásokon jeleztem a kormánypárt zuglói frakciójának, hogy szeretném, ha az egyik helyettesemet ők adnák. Akkor ezt azzal hárították, hogy várjunk ezzel, térjünk vissza rá, majd ha kisebb lesz a Zuglóra irányuló médiafigyelem. Hát ez utóbbi nem jött be, de őrülök, hogy ennek ellenére most meg tudtunk lépni a dolgot.
hvg.hu: A képviselőtestületben 12 fő kell a többséghez. A baloldali összefogásnak 9 képviselője van, amihez jön a polgármester szavazata. Ezen felül már csak egy LMP-s és egy civil képviselő támogatását kellett volna megnyerni. Miért nem jött ki a baloldalon a matek?
K. G.: Az egy szem jobbikos képviselőt korrekt srácnak tartom, de nem gondolom, hogy rá kéne alapoznunk. Az LMP-s Barta János szintén korrekten megmondta, hogy következetesen viszi a pártvonalat, és nem kíván semmilyen koalícióban részt venni. A Civil Zugló Egyesület képviselője, Várnai László pedig kissé öntörvényű politikus. Egyszóval valóban nem jött ki a matek. De van itt más is. Az elmúlt években olyan sokan kritizáltuk a Fidesz hatalomgyakorlását, hogy nagy hiba lenne, ha én is ugyanígy járnék el. Be akartam fejezni az izomból való politizálást, kerestem a konszenzust.
Nem gondolom, hogy bizonyos véleménykülönbségeken túl lehet lépni, de polgármesterként úgy kell dolgoznom, hogy a nem rám szavazók szavazók is lássák, érezzék, értük is vagyok. Azt gondoltam, próbáljunk ki valami mást: még a végén az is kiderülhet, hogy az ellenfelek nem ellenségek. Ráadásul az elmúlt hónapokban kiderült, hogy a Fidesz helyi frakciója konstruktív, nem ellenséges. De ezzel a hozzáállással nem vagyok egyedül: Wittinghoff Tamásnak (Budaörs független, egykor SZDSZ-es polgármestere – a szerk.) megvan a többsége a testületben, mégis van fideszes helyettese. Ha nem lenne matematikai kényszer, akkor is ezt az álláspontot képviselném, még ha nem is alpolgármesteri szinten.”