„3. Baldauf azt is mondja, reméli nem a 77 ezer (?) CBA dolgozó munkáját akarjuk elvenni. Megnyugtatunk mindenkit: senki se akarja ezeket a munkahelyeket elvenni, sőt! Mi a 22 ezer Tesco, a 15 ezer Spar és a többi CBA versenytárs munkavállalóit féltjük, akiket most pont a CBA-nak kedvező döntés miatt fenyeget a kirúgás réme. Nézzük a HVG cikkét:
»A nemzetgazdasági miniszter benyújtott az Országgyűlésnek egy olyan törvénytervezetet, mellyel gyakorlatilag – a plázastoppal, illetve az élelmiszer-felügyeleti díj jelentős emelésével karöltve – ellehetetlenítenék az Auchan, Tesco, Spar, a Metro vagy az Aldi működését. A külföldi hátterű hiper- és szupermarketláncoknak a legnagyobb csapás talán az lenne, hogy 2018-tól nem működhetne olyan nagy – évi legalább 50 milliárd forint árbevételt elérő – élelmiszerlánc, amelyik papíron két éven keresztül veszteséges, vagy nem termel nyereséget. Ilyen most a külföldiek közül egy kivétellel (ez a Penny) mindegyik.«
Ha Baldauf valóban aggódik a munkavállalókért, akkor azt kell kérnie a kormánytól, vonják vissza ezeket a javaslatokat, melyek a CBA dolgozóinál több munkavállaló utcára kerülését okozhatják kizárólag azért, hogy a Fidesz-közeli üzletlánc monopolhelyzetbe kerüljön.
4. Utolsónak pedig Baldauf azt mondja, ő támogatja a versenyt, ha az magyar cégek között zajlik. Erre két válaszunk van. Egyrészt nekünk nem a külföldi, hanem az ÁFA-csaló, a nyereségét külföldön kivevő, a munkavállalóinak jogait semmibe vevő, őket kiszipolyozó cégekkel van bajunk, és ezek a jelzők az eddig beérkezett közel 50 olvasói levél alapján a CBA-ra illenek inkább, mint vetélytársaira.
Másrészt pedig kicsit szórakoztató az az álláspont, ami szerint, a CBA támogatja a versenyt, ha az nincsen. Ugyanis a törvény által meghagyni kívánt versenytársak – a Reál és a Coop – nem tudnak majd versenyezni a CBA-val, ez a verseny körülbelül olyan lenne, mintha az elefánt birkózni hívná ki a hangyát. Itt nem versenyről lenne szó, hanem monopolpiacról.”