Az ukrán nép rémálmává vált Zelenszkij kényszersorozása: már az iskolások is futva menekülnek az egyenruhások elől

A kijeviek egyre jobban tartanak a mozgósítástól.

A közelmúltban bejelentették azt is, hogy emelik a katonák bérét (a közszolgákét is, csak az övékét kisebb mértékben), így marad a választás a dolgozni vágyó ember előtt: közmunkás lesz, vagy katona.
„A második nem várt elem a Beruházási Alapba helyezett fejlesztések és sportcélú beruházásokra tervezett 186 milliárdos összeg volt. Ezt ugyanis jelentős állami ingatlanvagyon- és ingóságértékesítésből kívánja finanszírozni a kormány. Tehát gyakorlatilag nincs meg a fedezete.
Mindezek után jött a non plus ultra: az eddig is általános sikert aratott közmunkaprogramot továbbfejlesztik. Nem is akárhogy. Az idei 183 milliárdhoz képest jövőre 270 milliárdból alkalmazhatnak havi nettó 51 ezerért dolgozókat.

Azaz mit is beszélek? Ha több a pénz a programban, akkor valószínűleg nő majd a fizetés. Vagy ha nem, akkor fel lehet venni több közmunkást és akkor megvalósul a »teljes foglalkoztatás«. A közelmúltban bejelentették azt is, hogy emelik a katonák bérét (a közszolgákét is, csak az övékét kisebb mértékben), így marad a választás a dolgozni vágyó ember előtt: közmunkás lesz, vagy katona. Esetleg vadakat terelő közszolga. De ez utóbbi már annyira nem érné meg…”