Egy brit politikai tanácsadó elmagyarázza, miért lehet a Fidesz 14 éve hatalmon
Edward M. Druce hat pontot sorol fel, amely alapján sikeresen működik a magyar kormány, s szerinte mindezt a britek is megtanulhatnák.
Az internetadó kapcsán kirobbant tiltakozás hullámai talán még idejében felébresztik az ország sorsáért, és nem csak a saját karrierjük alakulásáért aggódó, hatalmon lévő illetékeseket.
„Az internetadó kapcsán kirobbant tiltakozás hullámai talán még idejében felébresztik az ország sorsáért, és nem csak a saját karrierjük alakulásáért aggódó, hatalmon lévő illetékeseket.
Aki látta a kedd esti tüntetés képeit, netán személyesen is részt vett azon, különösebb erőlködés nélkül is rájöhet az ott megnyilvánuló népakarat lényegére, amely egyetlen szóba összesűrítve úgy szól, hogy Ébresztő!
Ébresztő a még mindig a kétharmad mámorában fetrengő kormányzati elitnek és haszonhúzó sleppjének, ébresztő a háttérből mind gátlástalanabbul ötletelő állítólagos »okosaiknak«, a rájuk a jelek szerint valódi hozzáértésük híján kritika nélkül hallgató, vezető pozíciót szerzett egyéneknek, és ébresztő az egykori hatalmát a legutóbbi időkig átmenteni bíró kommunista elit áldozatainak, a mindenkori jobboldal elkötelezett szavazóinak is!
Ébresztő, mert minden jel szerint betelt a pohár a különben a végletekig türelmesnek látszó magyaroknál, mert ők ily alkalmakkor, amikor tudniillik minden kényelemszeretetük ellenére kirobbantják őket foteljükből, kedvenc kocsmájukból és még ki tudja honnan, nos ők ilyenkor nem szoktak szórakozni! Ők ilyenkor minimum szobrot, de inkább kormányt, netán éppen rendszert szoktak le-, avagy megdönteni, lásd 1956, 1989, de akár 2006 mintáját is.
Mert ugye tudjuk jól, hogy nem holmi havi hétszáz forintos, ráadásul minden jel szerint a busás jövedelmeket zsebre vágó szolgáltatókra kirótt adó miatt vonultak az utcára a minap tízezrek, akiknek a torkán az elmúlt években ennél sokkal, de nagyon sokkal súlyosabb dolgokat tolt le a kormányzat minden nehézség nélkül. És még csak nem is a hatalmukat a legutóbbi időkig minden nehézség nélkül átmentő, ám azt 2010-ben egyértelműen elvesztő, az egykori szocialista rendszer haszonélvezőinek bajkeverése van a háttérben. De nem ám!”