Brutális pénzdíj, új versenyszám, innováció a köbön – visszatérnek a világsztárok Magyarországra
Világszenzáció készülődik a magyar fővárosban.
A következő öt évben ugyanis a budapesti politika a kerületek egymás elleni lobbiharcáról, alkalmi szövetségekről, megakadó fejlesztésekről fog szólni.
„Pártpolitika vagy kerületi érdek? Mielőtt az apolitikába süllyedt magyar polgár örömében csettintene, a kettő nem zárja ki egymást. A fővárosi közgyűlés átalakításával a kerületi lobbi egyenes ágon került be a közgyűlésbe, ahol - és ebben igaza van Kocsisnak - párthovatartozástól függetlenül képviselhetik a kerületi érdekeket.
A főváros és egymás ellenében. A következő öt évben ugyanis a budapesti politika a kerületek egymás elleni lobbiharcáról, alkalmi szövetségekről, megakadó fejlesztésekről fog szólni. A frakciónélküliség persze önmagában sokat nem jelent, hiszen a kompenzációs listáról bekerült képviselők maguk is polgármesterek-jelöltek (éppenséggel egykori polgármesterek is), akik maguk is a kerületi lobbit fogják képviselni.
Ezzel a rendszerrel könnyű választást nyerni, el lehet játszani a kerületért, a lakókért harcolót, kár, hogy csak és kizárólag a főváros nem profitál belőle. Budapest egy szerves egész, néhány kivételtől eltekintve, nagyon nehéz külön-külön kezelni, működtetni, de elsősorban: fejleszteni. Elég csak, ha az utóbbi évek egyik legfontosabb és legértelmesebb közlekedési projektjét, a fonódó villamost említjük, amit néhány parkolóhely (és persze azért, mert nem igazán érti, mire való a közösségi közlekedés) miatt Láng Zsolt, a II. kerület fideszes polgármestere mindenáron igyekezett megakadályozni.
Amúgy a szintén fideszes fővárosi vezetéssel szemben.”