„A Matolcsy-féle közgazdasági képzésre szánt pénzügyi támogatás igen jelentős mértékű, főleg annak fényében, hogy az elmúlt években mennyivel is csökkent a különböző magyar egyetemeknek és főiskoláknak az állami támogatása. Persze örülhetnénk is annak, hogy végre nem csak stadionokra jut pénz Magyarországon (pedig olyan ügyesen játszottak a fiúk az észak-írek ellen), de sajnos erre is sikerült unortodox megoldást találni: a felsőoktatás finanszírozása ugyanis egyáltalán nem az MNB feladata.
Érthetetlen, hogy ha végre pénzt pumpálnak a felsőoktatásba, miért nem azokat az egyetemeket támogatják, amelyeket igencsak megviseltek az elmúlt évek pénzügyi zárolásai? A Magyar Rektori Konferencia még a múlt évben hozta nyilvánosságra a felsőoktatási intézmények állami támogatásának részletes adatait. Ebből kiolvasható, hogy a különböző egyetemek mennyivel kevesebb pénzből is gazdálkodhatnak évről évre (sajnos 2008 óta egyre fogy a forrás, a drasztikus csökkenés 2010-től figyelhető meg, főleg a 2012/2013-as év fordulóján). (...)
A Matolcsy-féle közgazdaságképzéssel kapcsolatban az a kérdés is felmerül, hogy ha jelenleg ennyire égető szükség van gazdasági szakemberekre, akkor miért csökkentették korábban ilyen mértékben az állami ösztöndíjas helyeket a gazdasági szakokon? Igaz, Matolcsy ezt már megválaszolta: »Döntően azért, mert a magyar közgazdasági és pénzügyi képzésben még mindig a korábbi, mára meghaladott neoliberális közgazdasági iskola tanai, tévedései a meghatározóak. 2010-től egy új politika és új gazdaságpolitika hozta ki Magyarországot a nyílt pénzügyi és rejtett erkölcsi, társadalmi, gazdasági válságból.«
Talán egy kicsit több szerénység lenne elvárható a jegybankelnöktől, akinek a gazdasági miniszterként való ámokfutása regnálása idején igen érdekes eredményeket produkált a magyar nemzetgazdaság.”