Kamermayer és a Fővám téri vásárcsarnok

2014. szeptember 11. 15:14

Mindig fura büszkeséggel sétálok a Fővám téri csarnokban. Ez a munkahelyem, és Budapest ékköve is egyben. Ráadásul szépapám, Kamermayer Károly volt, aki elindította a megépítését.

2014. szeptember 11. 15:14
Csárdi Antal
Facebook

„Mindig fura büszkeséggel sétálok a Fővám-téri csarnokban. Ez a munkahelyem és Budapest ékköve is egyben. Ráadásul szépapám, Kamermayer Károly volt, aki elindította a megépítését.

Felmenőm nem csak nagyszerű városvezető volt, de az emberi oldalára sem lehet panasz. Képes volt lemondani a polgármesteri címéről, mikor úgy érezte, hogy egészségi állapota miatt már nem képes ellátni feladatát. Így hát Fővám-téri csarnok átadásánál már mint egyszerű polgár volt jelen.

Értéket akart teremteni. Ez és nem a nemzetiszínű szalag elvágása okozott neki örömöt. Méltónak kell lennem az emlékéhez.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ángyán Páván
2014. szeptember 13. 20:46
"Mindig fura büszkeséggel sétálok Magyarországon. Itt a munkahelyem és Isten kalapján a bokréta is egyben. Ráadásul szépapám szépapjának szépapja volt, aki elindította a megépítését. Felmenőm nem csak nagyszerű magyar volt, de az emberi oldalára sem lehet panasz. Képes volt lemondani a minden vagyonáról, amikor bejöttek az oroszok és velük a komonisták. Így hát az utóbbi hatvan évben már mint egyszerű polgár volt jelen. Értéket akart teremteni. Ez és a nemzetiszínű szalag okozott neki örömöt. Méltónak kell lennem az emlékéhez.”
csurcsányi
2014. szeptember 11. 22:20
A szépapád úgy pofán vágna,hogy a takony menetet vágna a nyakadon,ezért jobb lett volna ha rá nem hivatkozol.
kjkj945
2014. szeptember 11. 17:10
http://retrofeeling.blog.hu/2013/03/25/a_vasarcsarnok_tortenete Az öt beruházás közül a Központi Vásárcsarnok volt a legjelentősebb. 1894-ben kezdődött meg az építkezés Pecz Samu műegyetemi tanár tervei alapján a Fővám téren. Azt mondhatjuk, hogy a tér egészének arculatáért ő felelt, hiszen a Közgazdasági Egyetem épületét is neki köszönhetjük. Az építésben a kor legnevesebb vállalkozói is részt vettek: az épület acélszerkezetét a Schlick-féle vasöntöde készítette, míg a tetőt és a homlokzatot borító épületkerámia elemeket Zsolnay Vilmos szállította pécsi gyárából. A Vásárcsarnok azonban úgy, ahogy ma is látjuk, nem az elsődleges kialakítás volt, a háborúk és a kommunizmus hatására állaga és szerepe is eléggé megváltozott, de erről picit később. A csarnok végül 1897-ben készült el. A másik négy vásárcsarnokkal ellentétben ezt egy korábbi időpontban tervezték átadni, egy sajnálatos tűzeset miatt azonban kénytelenek voltak elhalasztani az ünnepélyes átadást, és a többi fedett piaccal együtt nyitották meg azt 1897. február 15-én. A Nagycsarnok – merthogy így is nevezik – fontosságát az ára is szemlélteti: 1 millió 900 ezer forintba került, majdnem annyiba, mint a másik négy csarnok összesen. A februári megnyitó után begördült a csarnokba az első tehervonat (!!), és a következő napon beindult az élet a csarnokban.
puszika
2014. szeptember 11. 16:57
Családlegendánák kiváló,kampánynak gyenge!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!