A szakértők szerint nincs más út: rendészeti megoldásra van szükség Budapesten
Ezt nem lehet szociális vagy egészségügyi kérdésként kezelni.
El kell dönteni, fontosabb-e képviselői/polgármesteri pozíciókat elfoglalni ezek elől, mint az egészet elvből elvetni, és mást csinálni?
„A fővárosi közgyűléssel kapcsolatos kormányzati-alkotmánybírósági manipuláció, Budapest elcsalása miatt az önkormányzati választás előtt érezhetően erősebb a bojkott gondolata, mint a parlamenti választások előtt, pedig a dilemma abszolúte ugyanaz: el kell dönteni, fontosabb-e képviselői/polgármesteri pozíciókat elfoglalni ezek elől, mint az egészet elvből elvetni, és mást csinálni?Béndek Péter szerint azok a pártok, amelyek jelölteket indítanak, "kollaborálnak, bábellenzékként legitimálják azt a rendszert, amelyet már rég a rendszeren kívüli eszközökkel kellene támadniuk", és így érvel Radó Péter oktatási szakértő is, Facebookon meghirdetett személyes bojkottbejelentésével.
A (liberális-demokratikus) minimum azonban az, hogy válaszra méltatják az Eötvös Károly Intézet hozzájuk intézett kérdését: »...amennyiben a demokratikus ellenzéki pártok részt kívánnak venni az általuk sem demokratikusnak minősített elkövetkező választásokon, akkor abban a tekintetben magyarázattal tartoznak a demokratikus közvéleménynek, hogy ezt milyen megfontolásokból, milyen célokkal teszik.« Még egyszer: ez a minimum, és ha valamelyikük a részbojkott mellett dönt (az Együtt pl. szimbolikusan befalazta a Fővárosi Közgyűlést), azt is nyilvánvalóvá kell tennie, milyen más politikai válaszra készül.
Ehelyett azt látjuk, hogy a baloldali ellenzék már csak a kerületeken osztozkodik, a főváros élére pedig olyan embereket jelölne, mint Kulka János színművész, Alföldi Róbert színművész, Magyar György színm... ügyvéd, vagy Balázsovits Lajos színművész (»Azt mondják, politizálni csak baráti társaságban szokott. Azt hallani, ha ez nem szivárog ki például Jancsóék társaságából, fel sem ötlik a neve lehetséges főpolgármesterként« – úristen. Forrás: Népszabadság), Bokros Lajos kvázi önmagát indítja, Demszky Gábor pedig azzal az érvvel támogatja, hogy "főpolgármesterségével repedés keletkezhet az Orbán-rendszeren". Holott maga Tarlós István ismeri el, hogy az őt lehetővé tevő jogszabály teljesen flexibilis, olyan »kétharmados parlamenti többségről beszélünk, amelyik bármikor képes hozzányúlni az önkormányzati törvényhez«, pl. vétójogot adhat neki, de csak a választás után derül ki, milyen területekre lesz érvényes. Ez így normális dolog vajon?”