„Ráadásul még jobban is érzi magát az ember, ha nem kétfejű birkáról, tömegbalesetről, műmellről riportozik, hanem villámgazdagodó polgármesterről. Nem?
Mindenki jobb szeret klasszikus értelemben vett híradót készíteni. Megjegyzem a jelenlegi hat órai híradónkban vannak bulváros és komoly hírek is.
Nézi a nép a komolyat?
Nézi.
A statisztikákat elemezve az Index június végén arra jutott, hogy az RTL Híradótól sokan elkapcsolnak, amikor a nyitó, bulváros hírek után a belpol kerül sorra.
Az RTL híradója a diplomások, a magas jövedelműek és a nagyvárosiak körében már most nézettebb, mint a TV2-é. Ezzel együtt nyár van, focivébé volt, most meg vizes Európa-bajnokság zajlik, s mindez tőlünk több nézőt visz el, mint a TV2-től, hiszen nálunk magasabb a fiatal férfi közönség aránya. Ráadásul a konkurencia most egy népszerű, dél-amerikai telenovellát illesztett a híradó előtti idősávba, így a Tények magasabb nézőszámmal kapja a stafétabotot, mint az RTL Híradó.
Ez nem magyarázza, miért kapcsolnak el sokan, ha jön a bel.
Ez így nem is igaz. Nem rajzolódik ki ilyen trend, és ezeket a dolgokat csak trendszerűen érdemes figyelni, nem lehet egy nap eredményéből következtetéseket levonni. Előttem a grafikon: most kedden nőtt a nézettség a politikai hírekre, szerdán viszont csökkent. Meglehet, kedden épp kezdődött valami meccs a köztévén. Az ősz hoz majd választ a kérdéseinkre. Mindig is azt mondtuk, hogy csak hónapok múlva van értelme ezt értékelni. Valamint az is nagyon lényeges, hogy ha nem a két hatórás hírműsort, hanem az összes ebben a napszakban sugárzott híradást nézzük, már most is igaz, hogy este hat és éjfél között a legtöbben az RTL hírműsoraiból tájékozódnak. Ez ráadásul nemcsak a 18-49-es korosztályra, hanem a teljes lakosságra is igaz.”