„A »Miért szavaztál a Fideszre?« meglehetősen személyes kérdés, ezért nem is teszem fel akárkinek. Kizárólag olyanokkal beszéltem, akiket régóta ismerek, a viszonyunkat nem árnyékolja be ideológiai ellentét, így őszintén nyilatkozhattak. Nézzük csak:
»Hogyhogy miért? Mert ez az utolsó óra. Féltem, hogy ha nem a Fidesz nyer, akkor a Jobbik kerül hatalomra, és akkor aztán jön a katonaállam, vége mindennek. Nem tudtam, hogy a Jobbik hol áll, csak az volt világos, hogy nagyon megerősödtek. Nem volt más opció a Jobbik ellen. A baloldal nevetségessé és hiteltelenné vált, az LMP egy komolytalan törpepárt, most hiába szavazok rá, attól még nem kerülnek hatalomra. Mit tehettem volna? Maradt a Fidesz: velem végül is nem történtek borzalmas dolgok az elmúlt négy évben…«
(Férfi, 41 éves, kisvárosi, legmagasabb isk. végz.: szakmunkásképző)
»Orbán Viktort 1988 óta tisztelem, és még nem csalódtam benne soha. Borzalmas állapotban kapták meg az országot 2010-ben, a komcsik mindent tönkretettek, csodát várni tőlük nem lehetett. Ez egy becsületes, egyenes, nyílt gárda, bízom bennük. Magasabb lett a nyugdíjam, rengeteget spórolok a rezsicsökkentéssel, és Paks 2 után ez csak jobb lesz. Nézd meg, a fiataloknak is mennyi új munkahelyük lett a világcégekkel való stratégiai megállapodásoknak köszönhetően, és hát támogatják a kkv-at is! Tetszik, hogy Viktorunk (sic!) megvéd minket az EU-tól, nem hagyja, hogy gyarmat legyünk. Az a baj, hogy te folyton az ellenzéki sajtó gyűlölködését olvasod, ezért kritizálod a kormányt, pedig az eredményeik magukért beszélnek.«