„Ráadásul innentől annak sincs semmi akadálya, hogy megjelenjen egy újabb csoport, akár egy ellen-tolvajkergetők, ami a saját képére formálja a szabályokat. Aztán még akárhány ilyen csoport, rendvédelmi egység, Facebook-csoport, törzs, vagy bármi.
És ahogy az állami szervezetek, ők is hibáznak. Nagy különbség viszont, hogy míg az állami szervezetek esetében nagyjából tudhatjuk előre, hogy a hibáknak milyen következményük van, és hogy lehet tenni ellenük (fellebbezni, jogorvoslattal élni), egy ilyen csoport esetében erről nincs szó.
Elég belegondolni, mit választanánk, ha bennünket kevernének hamis gyanúba (ami mindkét rendszerben bőven előfordul): azt, hogy egy tökéletlen, de mégiscsak közösen elfogadott szabályok alapján működő, és jogorvoslati lehetőségekkel megerősített szervezet, vagy dühös emberek Facebook-csoportja álljon velünk szemben, akik készek lennének azonnal meghozni az ítéletet?
Bármikor lehet példákat hozni olyanokról, akik valószínűleg súlyos bűncselekményeket úsztak meg, mert kihasználták a jogrendszer gyengeségeit. Minél szofisztikáltabb egy rendszer, annál könnyebb lesz kihasználni ezeket a gyengeségeket, és könnyű ezért haragudni a gyengének tűnő, pepecselő, nehézkes államra a rögtönítélő bíróságok magabiztosságával szemben. Mégsem járunk jobban, ha utóbbit választjuk.
A kérdés ugyanis ez, és nem az, hogy mekkora troll Tomcat, vagy kinek szimpatikus az egész.”