„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Ha olyan műsorokat adsz, amelyeket sokan néznek, akkor sokan látják a híradódat is. Interjú.
„- Nektek is voltak rövid híradóitok a különböző műsorok között.
- De nem is hirdettük meg őket, pontosan azért, mert nem tudtuk azonos időben kezdeni. Most megpróbálkozunk azzal, hogy fél 12 tájban leadjuk az RTL II híradóját. Ami pedig a politikai témákat illeti, a legjelentősebb ügyek - és ezt mindig elmondom - korábban is megjelentek az RTL Híradójában. Végig és részletesen beszámoltunk például a közelmúltban az egész trafikbotrány fejleményeiről. Mindig vitatkoztam azzal a főleg értelmiségi körökben terjedő nézettel, amely egy kalap alá veszi az összes tévét. Szerintük a kereskedelmi televíziók híradóiban csak kétfejű bárányok vannak.
- Ez persze általánosítás, de azért mindig vannak.
- Én azonban javaslom mindenkinek, mielőtt beszél róla, azért nézze is meg az RTL Híradóját. Mert mindig voltak különbségek a Tények és az RTL híradója között. Nálunk mindig megjelentek komoly témák is. Hogy miért van ma talán valamivel több, mint korábban? Mert most alakult meg az új kormány. Van egy csomó intézkedése, amelyről azt gondoljuk, hogy mindenképpen érdekli a nyilvánosságot és amelyek időnként jelentős vitát váltanak ki a társadalomban. A híradónak ezekről be kell számolnia, hisz éppen ezzel reflektál a társadalomra. Aztán majd a néző eldönti, hogy mit gondol róluk. Ebben az egész vitában az a legérdekesebb, hogy hivatalos körökben felháborodnak az RTL Híradóján, de közben arra nem gondolnak, hogy mi lenne, ha egyszer valaki válaszolna is a kérdéseinkre. Tehát nem magán a kérdéseken háborodnának fel, hanem - mondjuk - megmondanák a választ. Mert azt azért kormányzati oldalról ritkán halljuk.
- Ez a sajtóban persze sokunknak nehézségeket okoz. Csakhogy az RTL Klub programszerkezete - ha nem is csak kétfejű bárányok szerepelnek benne - azért arra épül, hogy a műsorok közben jól el lehessen adni a reklámokat.
- Így van, ez a dolgunk. Ez egy kereskedelmi televízió és az is marad. Azaz, mi a nézettségből, a reklámbevételeinkből élünk. Minden műsorunk olyan, hogy nagy érdeklődésre tartson számot, attól vagyunk a legnagyobb nézettségű televízió. Egyébként ez a sajtószabadság szempontjából is fontos dolog, hiszen ha olyan műsorokat adsz, amelyeket sokan néznek, akkor sokan látják a híradódat is, és ha az a híradó független, akkor van olyan médium az országban, amelynek nagy hatása lehet, sok emberhez el tud jutni. Önmagában híradót az emberek - és most a tömegekről beszélek, nem a politika iránt érdeklődőkről - nem néznek, nem érdekli őket. Ezért lesz mindig kétfejű bárány a híradóban, mert oda kell ültetni a nézőt. Magyarországon azonban ma 40-45 percig tart egy híradó fő kiadása, abba a kétfejű bárány mellett beleférnek a fontos ügyek is, anmelyekre a nézettségi adatokból is úgy tűnik, növekszik az érdeklődés.”