„A kormány első körben a végtörlesztés eszközével szabadított ki több tízezer családot az adósrabszolgaságból. A gyakran hangoztatott rágalmakkal ellentétben az átlag végtörlesztés összege 6,5 millió forint volt, ami messze nem tekinthető a luxuslakások ellenértékének. Azt is csak nagyon kevesen tudják, hogy sokan rokonoktól vagy a takarékszövetkezetektől vettek fel a végtörlesztéshez forinthitelt, utóbbiak átlaga 5,5 millió forintra rúgott.
A második körben jött az árfolyamgát, ami öt évre stabilizálta a havi törlesztőrészletet, így juttatva levegőhöz és a saját otthon megőrzésének biztonságot adó perspektívájához további több tízezer családot.
Az idei választások után a kormány megtartotta a szavát, és a kilakoltatási moratórium meghosszabbításával enyhített tovább a devizaadósokat szorító nyomáson. Az MNB növekedési hitelprogramja a vállalkozások számára nyújt kedvező forintforrást a devizahitelek kiváltására, az önkormányzatok adósságát pedig az állam vállalta át, amely a maga erejével máris kedvezőbb tárgyalási pozícióban van a bankokkal szemben.
A bankok a devizahitelek kivezetésének költségeit már eddig is érvényesíthették a bankadóban, és ez várhatóan nem is változik. Tudni kell persze, hogy ezek a megoldások csak idővel hoznak eredményt, de jó irányba mutatnak. Mihamarabb ki kell vezetni a devizahiteleket a magyar piacról, és a sikeres országok példájából tanulva, ezen a téren is folytatni kell a patrióta gazdaságpolitikát. Most kell, és lehet is élni a lehetőséggel!”