„Bajban az internet, úgy tűnik az alkotmánybíróság szerdai döntésével befellegzett a szabad online nyilvánosságnak. Aki még nem hallott volna róla: a határozat szerint az internetes oldalon közzétett sértő kommentekért akkor is felel az oldal üzemeltetője, ha nem volt tudomása a jogsértő tartalomról, vagy ha azokat időben eltávolította. Alig pár héttel ezelőtt az Európai Unió Bírósága is egészen abszurd ítéletet hozott: a Google mostantól kérésre köteles az oldaláról eltávolítani azokat találatokat, melyekről a felhasználó úgy gondolja, hogy a személyiségi jogait sérthetik. (...)
4. Megjelennek a kalózkeresők, az igazi hírek warezben terjednek
Mivel a Google, a Yahoo és a többi nagy kereső csak szigorúan ellenőrzött és megrostált linkeket dobhat ki, felértékelődnek a valódi, életszagú találatok. A Piratebay, az Isohunt meg a többi torrentportál új featurrel jelentkezik: elindulnak a kalózkeresési szolgáltatások, a nyers találatokat titkos szerverekről osztják meg az igazi információra éhes netes közönséggel. A legszaftosabb, cenzúrázatlan adatokhoz (szubjektív véleményt tartalmazó sütireceptek, felsőoktatási rangsorok, posztmodern istenes versek, friss villamosmenetrendek) csak warez oldalakon lehet majd hozzájutni, meghívót szerezni a lehetetlenséggel lesz határos. Politikai elemzésekhez, terméktesztekhez, étteremkritikákhoz és más snuff tartalmakhoz csak a deep weben lehet majd hozzáférni.
5. A felhasználók kitörlik az internetet
A Google-höz már most 3 másodpercenként érkeznek a törlési kérelmek, de a Futurista biztos benne, hogy lesz ez még pörgősebb is. Ha egyszer rákapunk az ízére, eltüntetünk mindent, búcsúzzunk el a big data-tól, a big delete az új buzzword.”