Két számmal leírható a teljes EU-s gazdaság: egyik tragikusabb, mint a másik
Elszomorító gazdasági elemzést közölt a Telegraph.
Mi tartott ezen ennyi ideig? Mit csinált évekig a pénzügyi felügyelet? Miért kellett az ügynek még az Európai Unió Bíróságát is megjárnia?
„A bank olyasmiért kért pénzt, amiért nem kérhetett volna, ezért ez az összeg visszajár. Törlesztőrészletről törlesztőrészletre át kell bogarászni az árfolyamkülönbségeket, aztán kitalálni, milyen módon számoljanak el a megkárosított ügyféllel. De mi tartott ezen ennyi ideig? Mit csinált évekig a pénzügyi felügyelet? Miért kellett az ügynek még az Európai Unió Bíróságát is megjárnia?
Káslerék cipőjében több százezer devizahiteles járhat. Számukra a mostani döntés automatikusan semmit sem jelent, de abban bízhatnak, hogy jogegységi határozatában – ez akár már június 16-án megszülethet – a Kúria a mostani ítélet szellemében határoz majd az árfolyamrés kérdésében. Ha így lesz, minden devizahiteles bizton számíthat rá, hogyha perre viszi a maga árfolyamréses szerződését, nyerni fog.
De több százezer ember mégsem mehet perre egyszerre, mert akkor biztosan megáll az élet az amúgy is túlterhelt bíróságokon. Az érintettek joggal várhatnák el, hogy a bankok, ha már egyszer olyasmiért kértek pénzt, amiért nem adtak cserébe semmit, elébe menjenek a folyamatoknak, és már most kijelentsék: amennyiben a Kúria úgy dönt, azonnal hozzálátnak a jogtalanul beszedett pénzek rendezéséhez – minden érintett ügyfelük esetében. Automatikusan, ahogy a pénzt is beszedték.”