Az Európai Unió árulójának nevezte Orbán Viktort Guy Verhofstadt
Konkrétan fogalmazott a magyarellenes EP-képviselő.
Két olyan megfontolást kínálunk, amelyek miatt Neked is érdemes elmenned szavazni akkor is, ha olyan pártra szavaznál, amelyek nagy eséllyel amúgy is sok Európai Parlamenti képviselői helyet szereznek.
„2. Nagyobb támogatás, jobb alkupozíció
Ahogy az előző részben említettem, az Európai Parlamentben döntően attól függ egy magyarországi párt ereje, hogy be tud-e csatlakozni egy, lehetőleg minél erősebb frakció munkájába. Azt is megjegyeztem, hogy a több képviselői helyet szerzett pártok sem feltétlenül teljesítenek jól ezen a téren. A szavazatod azonban közvetetten mégis segítheti a Neked szimpatikus párt frakcióba tömörülését. Az EP-be bekerült többi képviselőnek ugyanis sokszor érdekében állhat minél nagyobb nemzeti képviselőcsoportokkal szövetségre lépni a képviselőcsoportok megalakításakor. Ezzel a létrejövő frakció erejét növelik. Tehát minél több képviselői hellyel tud hozzájárulni egy magyarországi párt egy frakcióhoz, annál jobb alkupozícióban lehet, amikor egy nagyobb frakcióhoz kíván becsatlakozni. (Ez nem jelenti azt, hogy az adott frakció feltétlenül szívesen látja, vagy hogy a pártnak egyáltalán szándékában áll belépni egy frakcióba – de a nagyobb létszám legalábbis jobb alkupozícióba hozhatja.) Mivel pedig az EP választási rendszere arányos, azaz minél több szavazatot adnak egy pártra, annál több képviselői helyet szerez, a nagyobb pártokat is van értelme még jobb alkupozícióba hoznod szavazatoddal.
Nem érdemes tehát otthon maradnod, ha amúgy is népszerű pártra szavaznál: a Te szavazatod is fontos visszajelzés lehet a hozzád közel álló pártnak, és akár javíthatja alkupozícióját is az európai parlamenti frakciók kialakítása és működése során.”