Kormányváltást akartak Orbán kottájából játszani

2014. április 11. 11:40

Ha a jövőben is kormányváltást akarnak Orbán kottájából lejátszani, akkor az Orbán-korszak Orbán Viktor haláláig fog tartani, vagy azon túl is.

2014. április 11. 11:40
Munkások Újsága

Mit lehetett volna tenni? Mit kell (sokkal nehezebb feltételekkel) majd 2018-ban tenni?

Igenis nyíltan kell vállalni, hogy a cél (még) nem a kormányváltás, hanem a kormány buktatás. A technikailag jól megszervezetett, és ezért sikeres kormánybuktatás után az alkotmányos buktatók elkerülése végett népszavazással megerősítve át kell alakulni Alkotmányozó Gyűléssé, és az orbáni Alaptörvény helyére visszaállítani (a minimálisan szükséges módosításokkal) a 2010 előtti Alkotmányt. A minimális módosítások arra kellenek, hogy az ellensúlyok és fékek helyreállítása érdekében a kulcspozíciókból ki lehessen rúgni az oda bebetonozott Orbán-katonákat, és vissza lehessen állítani a kétfordulós választási rendszert (a csökkentett létszám maradhat). Egyben nyugodtan el lehetne törölni a bejutási küszöböt (a jelenlegi létszám mellett egy mandátum kétfordulós megszerzéséhez a teljes szavazásra jogosult kör kb. 2-3%-a szükséges, tehát a bekerülési küszöb - álságos - indoka, hogy ti. el lehessen kerülni a túlságosan elaprózodott parlamenti struktúrát nem valós). Ezt legfeljebb egy éven belül meg kellene csinálni, utána az Alkotmányozó Gyűlést fel kellene oszlatni és kiírni egy új normális kétfordulós parlamenti választást.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

A bankárok vacsorája: veszélyes csomag látott napvilágot Magyarországon, ez mindenkit érint

A bankárok vacsorája: veszélyes csomag látott napvilágot Magyarországon, ez mindenkit érint
Tovább a cikkhezchevron

Ha a jövőben is kormányváltást akarnak Orbán kottájából lejátszani, akkor az Orbán-korszak Orbán Viktor haláláig fog tartani, vagy azon túl is.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csigorin
2014. április 11. 16:58
Bla es bla es bla. Tessek felfogni vegre, amig Orbant Gyurcsanyra es diszes tarsasagara akarjatok levaltani, addig nem fog menni. A ketto kozul mar valasztott a nep 2010-ben, 2014-ben, es ha ugyanez lesz a valasztek, akkor ugyanugy valaszt 2018-ban is.
Válasz erre
1
1
nimród
2014. április 11. 15:16
Ábrándozás sz élet megrontója. Ne tessék ábrándozni! A magyar társadalom szemmel láthatóan nem érez nosztalgiát a 2010 előtti állapotok iránt. Akkor hogyan akarja a tisztelt szerző az Orbán kormányt megbuktatni? Puccsal? Pancser puccs lenne abból, jóember!
Válasz erre
2
1
bihari73
2014. április 11. 13:57
1. Álmodsz. 2. Jó hogy nem a 1949-es alkotmányt akarjátok visszahozni majd 2018-ban... Elég viccesek vagytok.
Válasz erre
5
1
kjkj945
2014. április 11. 13:32
Na dr agulya! Ha 2013 januárjában van az összefosás, akkor valszeg a szimpatizánsaik a "nem szavazás" helyett rájuk voksolnak. Abba kellene már hagyni, hogy a választási rendszer miatt nem a ballibákra szavaztak. Ja meg ezért kapott a jobber is többet. A 'nem szavazók' a 'nyertest' most fitty erősítették. Most persze a ballibák keresik ki a tettes?? Mind úgy ahogy vannak a választók megvezetéséért. és emiatt saját magukat vezették meg.
Válasz erre
2
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!