Ukrán tankok araszolnak az orosz határ felé

2014. március 27. 13:30

A nyugati média informáltságából, beállítódásából csupán arra futja, hogy Putyin elnököt és Oroszországot mumusnak mutassa be.

2014. március 27. 13:30
Kabai Domokos Lajos
Bekiáltás
„Az átlag orosz eleve rossz szemmel nézi, hogy a puccsal hatalomra került ukrán kormány külügyminiszterével egyáltalán szóba áll Lavrov, az orosz diplomácia vezetője. Azért nem helyesli ezt, mert szerinte az ukránok ereje legfeljebb két dologhoz elég: polgárháború kirobbantásához, illetve a négy ukrajnai atomerőmű fölötti ellenőrzés megszerzésével, az atomkatasztrófával való zsaroláshoz. Arra bizonyosan nem futná az ukránok gazdasági és katonai erejéből, hogy eredményesen vegyék fel a harcot a határ másik oldalán nagy erőkkel felvonult orosz hadsereggel, de arra igen, hogy provokáció gyanánt vérfürdőt rendezzenek az ukrajnai oroszok körében, s ezzel esetleg beavatkozásra késztessék Moszkva haderejét. Ha ez - Isten ments! - bekövetkezne, akkor aztán tényleg a vádlottak padjára lehetne állítani Oroszországot! 

A nyugati, benne a magyar média szinte egyáltalán nem ad hírt az ilyen polémiákról. Arról sem igen beszél, hogy az eseményekkel való sodródásoknak, a tehetetlenségeknek, az amerikai gazdasági érdekek által mozgatott világpolitikai cselszövéseknek ebben a kavalkádjában Ukrajna délkeleti városaiban már létrejöttek az orosz önvédelmi egységek. A térségben egyre magasabbra csapnak az ukrán banderista banditák garázdálkodásaitól való félelemből és a krími népszavazás lelkesítő erejéből táplálkozó indulatok. Ahogyan Kemény László professzor írja: »Ez a polgárháború kiéleződését és elmérgesedését jelentheti.«

A nyugati média informáltságából, beállítódásából csupán arra futja, hogy Putyin elnököt és Oroszországot mumusnak mutassa be. Ennek érdekében aránytalanul bő teret szentel az ottani ellenzéki megmozdulásoknak, ám ezzel félrevezeti a nyugati közvéleményt. Valójában az a helyzet, hogy ha a következő vasárnap kellene szavazni, Vlagyimir Putyin az oroszországi választók 64 százalékának támogatására számíthatna. Az Izvesztyija című lapban március 26-án közzétettközvélemény-kutatások adatai azt mutatják, hogy az államfő támogatottsága hétről-hétre növekszik. Amíg 2013-ban 45-47 százalék között alakult a Putyint támogatók aránya, március 2-án 48, március 9-én 53, március 16-án 60 százalékot kapott volna egy esetleges választáson.” 
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 56 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Senye Péter
2014. március 27. 18:30
Közép-Európa népeinek történelmi tapasztalataik alapján van némi politikai tudata is, Ukrajnának meg szinte semmi. Az elmúlt negyedszázad kevés volt még a legminimálisabb jövőkép megalkotására képes politikai formációk létrehozására, ezért az EU és Oroszország úgy tekint(het) Ukrajnára, mint valami könnyen gyarmatosítható területre. Oroszország álláspontja talán elítélhető, de eléggé egyértelmű. Viszont az Unió hova tette a sokszor mindenkin számon kért 'európai értékeit'? Csak hagyták fortyogni az üstöt, csak kiömlő tartalma ne égesse meg lábunkat.
Bozon
2014. március 27. 17:26
Hehe... hasonlítsuk össze ezt Obama támogatottságával... ami már a béka picsája alatt van, a megvásárolt béke nobel díjával együtt.
Akitlosz
2014. március 27. 17:05
Régen az Amerika Hangját volt célszerű hallgatni, ha az ember alaposabban is tájékozódni akart. Manapság az Oroszország Hangját. Erre írná az egykori Ludas Matyi újság, hogy mást most. Valahogyan mégis minden ugyanolyan csak a külsőségek és a szerepek változnak. A cionisták uralta média egyszerűen nem számol be sok fontos hírről. Ma például arról, hogy Velencében népszavazáson a szavazók 89%-a a független Velencei Köztársaság megalakulását óhajtja. S egyben a támogatásukról biztosították a Krímet. rt.com/news/venice-votes-independence-italy-585/ Vajon miért nem ezzel van tele a magyar sajtó? Nehogy kedvet kapjanak a határon túli magyarok is, ami a cionisták rémálma? Az emberek szabadság vágyát nem fogja tudni elnyomni az EU. Katalónia, Skócia, Velence, Krím. Erdély, Kárpátalja miért nincsen közöttük?
Valandil
2014. március 27. 15:42
Ejnye, a haszbarások már megint nyíltan az egyik oldalon jelennek meg - akkor én a másik oldalnak szurkolok.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!