A revizionizmus hívása

2014. február 24. 21:27

Kárpátalja. Magyar föld, magyarokkal, magyar érdek megvédeni. Nem ukrán kérdés. Nem Ukrajna kérdése.

2014. február 24. 21:27
Regnum Portál
Regnum Portál

„Revizionizmus, azaz egy korábbi igazságtalan helyzet - Kárpátalja elcsatolása és az ottani magyarok elszakadása az anyaországtól - felülvizsgálata. Jelenleg pedig helyzet van; a szomszédunkban oszladozni látszik egy államalakulat. A kérdés tehát nem az, hogy hol van a revizionizmus, hanem az, hogy lehet-e aktualizálni és nyerhetünk rajta valamit?

Talán most újra a délszláv háború emléke kísért és a kérdés ugyanaz a magyar politikai elitnek és a magyar nemzetnek is; megint magyarok vérezzenek egy olyan földön, amely az országunké volt, de most ne magyar érdekekért, hanem egy újabb hátrányos helyzetért, egy újraosztásért? 150.000 magyar ember és a földünk most éppen a tét, amelyre hajlamosak vagyunk úgy gondolni, hogy »Ukrajna« illetve »ukrán kérdés«. Pedig nem az, vagy nemcsak az.

Nézőpont kérdése, ha cinikusak vagyunk vagy vesztesek. Egyik sem bölcs opció. Van azonban olyan perspektíva, hogy csak a saját érdekeinket nézzük: Kárpátalja. Magyar föld, magyarokkal, magyar érdek megvédeni. Nem ukrán kérdés. Nem Ukrajna kérdése. (...)
 
A diplomáciának különféle oldalai vannak, a beavatkozás is az egy széthulló állam esetében. A magyarokat és a magyar állam érdekeit megvédeni kötelesség, nem öntörvényű machtpolitik. Expanzió. Perspektíva. Nem lehetünk közömbösek azzal, hogy mi alakul ki újra a határainkon, úgy ahogyan a kilencvenes évek elején.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 86 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
betamás89
2014. február 25. 12:09
Nem kellene sem Ukrajnát megtámadni, sem kicsinek lenni, ki kellene viszont maximálisan használni az adott mozgásteret. Egyfelöl Kárpátalja már 1919-ben sem volt magyar többségű és azelőtt sem, ha az addigi népszámlálásokat veszük figyelembe, az egyoldalű fegyveres beavatkozás pedig ellentétes lenne a nemzetközi joggal. Másfelöl viszont több lehetőség is van az ottani magyarság helyzetének a javitására. Ha én miniszterelnök lennék, sürgetném a kétoldalú szerződés módósitását, olyan értelemben, hogy a kisebbségi törvény rendelkezéseit állitsák vissza és léptessék konkrétan életbe, a népszavazások eredményét pedig ismerjék el és hozzák létre az autonóm Kárpátalját, amennyiben pedig föderalizálni szeretnék az országot, akkor Kárpátalja legyen állam a föderáció keretén belül. Hivatkoznék a népek önrendelkezési jogára (adott esetben értve ezt akár a még magyar többségű helységek összességére), adott esetben mellékesen megjegyezném azt is, hogy a függetlenség kinyilvánitása nem ellentétes a nemzetközi joggal (lásd a Nemzetközi Biróság Koszovo itélete).
Forsz
2014. február 25. 12:02
Érdekes, néha elkeserítő, néha pedig elgondolkoztató vélemények olvashatók e témában. Az biztos, hogy még ma is látszik az országon a több évtizedes agymosás. Nem, ez ma sem könnyű kérdés, ebben ma is nagyon nehéz jól megszólalni, de sokáig Magyarország már nem totojázhat, ez egyre nyilván valóbb. Magyarország akkora sérelmet szenvedett el az I.v.h. után, hogy eljött az ideje annak, hogy ezt a nemzetközi politikai életben megpendítse. Nem hinném, hogy egyelőre ennél többet tenni okos lenne, de ennyit ma már meg kell tenni. Az utóbbi évtizedek számtalan változást hoztak még Európában is, ezeket mi csendes balfaszsággal átaludtuk, holott minden esetben érdekeltek lehettünk volna, ha mertünk volna megszólalni. A megszólalás ideje eljött!! Ennél többre egyelőre nincs szükség. A kedvező változásokat pedig a brilliáns politika, nem pedig a melldöngetés hozhatja meg.
cudaregyvilág
2014. február 25. 09:25
Először is gyáva népnek nincs hazája. Kettő úgy látom sokan, csak egy kiragadott részt látnak a diplomáciából a világban zajló folymatokról, vagy elfelejtik, hogy jelenleg is változik Európa térképe, és fog is: link: http://www.vajma.info/cikk/tukor/5390/Europa-2035-ben-ahogyan-az-oroszok-latjak.html Magyar szempontból látható, hogy az oroszok már számítottak arra, a jelenlegi történelmi lehetőségre, már több mint egy évvel ezelőtt. Ha figyelembe vesszük, hogy a körölöttünk lévő országok közül csak kettő nem szláv, akkor látható, hogy érdekünk a jó orosz kapcsolat, mivel csak az Oroszok tudják csak kordában tartani a szomszédainkat. Ausztria német, vagy már lehet, hogy semleges, de Románia inkább antant. Épp ezért jósolják az orosz diplomaták azt, hogy Mo Románia kárára növelhetné területeit, hiszen ez orosz érdek is. Aztán lehet tovább gondolni. Persze mindehhez nyitott szemek, és remek diplomácia szüséges, rengeteg háttéralkuval, hogy ez meg van-e jelnleg vagy sem nem tudni.
Senye Péter
2014. február 25. 09:17
Nem csak az ottani magyarokról van szó. Erdei rutén falvakban még a falon van a II. vh-s honvéd nagyapa fényképe és néha a kormányzóé is. De ne kergessünk ábrándokat, a világon mi leszünk az utolsók, akiknek igazságot szolgáltatnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!