Nagy-Magyarországgal a háta mögött váltaná le Gyurcsányt Abd El Rahim Ali (VIDEÓ)
Bejelentkezett egy félig egyiptomi ifjú DK-s titán: megpuccsolná Gyurcsányt.
Ezek után iszonyú nehéz lesz meggyőzni a közvéleményt arról, hogy kormányra kerülésük esetén valóban korszakváltás kezdődik. Interjú.
„hvg.hu: Most milyen érzés egy olyan összefogás részének lenni, melyben ott ülnek a régi ügyekkel terhelt szocialisták, a Simon Gáborok?
K. G.: Kívülről nézve azt tudom mondani, hogy ez a Simon-ügy nagyon kellemetlen. Szégyenteljes azzal együtt, hogy három nap alatt döntés született az ügyében és eltávolították a pártból. Persze az tisztázhatja majd a szocialista pártot, ha a rendőrség, ügyészség megállapítja, honnan származik a pénz. Azért is probléma ez, mert Mesterházy Attila a fiatalítással, a korszakváltással kampányol és sokat is tett ennek érdekében. Csak nem elég korszakváltónak lenni, annak is kell látszani. Ezek után iszonyú nehéz lesz meggyőzni a közvéleményt arról, hogy kormányra kerülésük esetén valóban korszakváltás kezdődik. Pedig ez az MSZP nem hasonlít a régi MSZP-re, de a mostani Fideszre sem. Mert a kormánypártban meg sem rezdülnek eközben attól, hogy kiderül, 50 milliárd forintot tömködtek a saját zsebükbe. Nincs szégyenérzetük, nincsenek gátlások, nincs lelkiismeret.
hvg.hu: Furcsa, hogy a korszakváltás ígéretét kéri számon az MSZP-n, miközben ön a rendszerváltás óta tartó korszak egyik emblematikus szereplője, ráadásul az Összefogás listáján számos más, az előző korszakhoz kötődő politikus is helyet kapott.
K. G.: Ne mondják már, hogy a Fidesz listáján szereplő Orbán Viktor vagy Kövér László korszakváltó. Innen nézve Mesterházy vagy akár Gyurcsány is új szereplő, legalábbis jóval később kapcsolódtak be a rendszerváltás utáni politikába, mint a Fidesz miniszterelnök-jelöltje.
hvg.hu: Nem is a Fidesz kampányol korszakváltással.
K. G.: Még az is lehet, hogy a baloldal szavazói sem akarnak ilyen értelemben személyi változásokat. Ezt a dolgot a Fidesz kommunikációs szakemberei szokták számon kérni az ellenzéken. Ha az ő szavazóiknak bajuk van Bajnaival, Gyurcsánnyal vagy akár velem, azt megértem. Nekem nincsen semmi bajon azzal, hogy Orbán mióta van a politikában, csak nem vagyok a szavazójuk. De ettől még nem érzek késztetést arra, hogy a gyűléseikre járjak, beszóljak nekik, nem öltözöm be bohócnak, mert van normális ruhám. Szóval nehogy már a Fidesz kommunikációs stratégiája határozza meg, mit gondol magáról a demokratikus ellenzék.”