„2030-ra Nagy- Britannia válhat Európa legerősebb gazdaságává a Gazdasági és Üzleti Kutatások Centruma (CEBR) think tank prognózisa értelmében. A BBC News hírforrása szerint erre jelenleg több forrásból is megerősítő tények állnak rendelkezésre. Egyrészt a Brit Kereskedelmi Kamara bizakodó az üzleti csoportokkal kapcsolatosan, míg a BBC korábbi elemzésében pedig a recesszióból való kilábalást vetíti előre a britek számára 2014-ben.
Ugyanez a jelentés foglalkozik több ország rangsorolásával is: Kína 2028-ra utoléri, egyben megelőzi a jelenleg első helyezett Egyesült Államokat. Ez több szempontból is érdekes. A jelenlegi világgazdaság, valamint politikai intézményrendszer– ENSZ– a nyugati fejlett világ politikai kultúrájára, nyugati értékekre építve terjesztette ki fennhatóságát a világ minden országára. Ha egy olyan állam kerül a világgazdaság hajtómotorjává, mint Kína, akkor ezek az értékek szélesebb körben kerülnek megkérdőjelezésre. A világ jelentős része jelen pillanatban is kételkedve néz a fejlett világra– főleg iszlamista államok–, illetve kevésbé demokratikus, illiberális– Oroszország–, valamint már-már autokráciába hajló államok– például Türkmenisztán– is képesek gazdasági sikereket felmutatni.
A jelentés szerint az Egyesült Királyságnak hatalmas előnye, hogy kevésbé függ a kontinentális eseményektől. Ugyan az Európai Unió részét képezi, azonban a csatlakozás óta egyfajta hatalmi harc dúl az integráció és a szigetország között- ennek egyik eredménye, hogy az euró bevezetése alól Dániával együtt mentességet élvez. Amíg az eurózóna tagállamai hasonló módon érintettek a különböző visszaesésekben, stagnálásokban, addig az Egyesült Királyság egy stabil értékőrző valutával rendelkezik. Kiterjedt kapcsolatokkal rendelkezik a Föld legtöbb pontján, valamint a Brit Nemzetközösség lévén szimbolikusan vagy informális szinten továbbra is erős hatalmi potenciállal rendelkezik.”