Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Bejáratott modern demokráciákban a választási részvétel személyes döntés, a szavazók belátására bízzák. És a regnáló kormányok sem gördítenek adminisztratív akadályokat politikai ellenfelük részvétele elé. Nem így Magyarországon.
„Orbán mindenáron kormányon akar maradni, ezért a ciklus kezdete óta mindent alárendelt hatalmi ambíciójának. E cél jegyében oktrojálta az egypárti alaptörvényt a köztársaságra. Ezért vezette be rajtaütésszerűen az egyfordulós választást; tudatosan és folyamatosan bénítva a demokratikus versengést. Az előzetes választási regisztráció ötlete ugyan csúfosan megbukott, az eredeti politikai szándék azonban úton-útfélen visszaköszön, leginkább a diszkriminatív levélszavazásban. (...)
Amennyiben a kampány célegyenesében összefog, s jobban aktivizálódik a kormányváltás igénylők széles tábora, borítékolható a végeredmény: a 2014-es választás lehet a Fidesz Trianonja. (...)
Nos, ma már szabad szemmel könnyen kivehető: elkezdett csúszni a dolog a másik irányba! Ennek beszédes tanújele az a közfelháborodás is, ami a levélszavazás kormányzati kezelését kíséri. Amíg ugyanis a határon túliak akár levélben is szavazhatnak, az éppen külföldön dolgozó magyarok százezreit ebből kizárták. Ők kizárólag személyesen, aznap, a követségeken adhatnák le voksukat. Feltéve, ha ezt a választás előtti nyolcadik napig kérik. Mert manapság egy alapjogot is kérvényezni kell! Angliában történetesen több százezer, magyarországi lakcímmel rendelkező honfitársunkat éri e hátrányos megkülönböztetés.”