A Liberális Párt támogatja azokat a civil szervezeteket, amelyek tiltakozásukat fejezik ki a hajléktalanokat sújtó fővárosi intézkedések miatt. Balog Zoltán miniszter elhíresült kijelentése szerint, a keresztényekre az a jellemző, hogy nem szállítják lejjebb az erkölcsi mércét. Ehhez képest a magát keresztény pártnak nevező Fidesz kriminalizálja a szegénységet, üldözi a hajléktalanokat, az irgalmasság és az emberiesség parancsát teljesen figyelmen kívül hagyva. A jobboldali kormány és városvezetés nem megoldást kínál a lecsúszás elkerülésére, a hajléktalanságból való kiút megtalálására, vagy legalább az otthontalanság ártalmainak enyhítésére, hanem fenyegeti és támadja azokat, akik segítségre szorulnának. A fideszes válasz a hajléktalanság komplex szociális problémájára: ha nem látszanak a hajléktalanok, akkor nincsenek is.
Tarlós István és a fővárosi Fidesz-frakció tegnapi akciója jól példázza a Nemzeti Együttműködés Rendszerének működését: az összetett gazdasági és szociális problémákra tiltással és erőszakkal válaszolnak, megszegik saját ígéreteiket, nem hallgatnak meg senkit sem, és ha valaki túl kitartóan küzd a másik oldalon, jöhet a rendőrség.