Forrnak az indulatok Szíriában: a lázadók felgyújtották a bukott elnök apjának sírját (VIDEÓ)
Háfez al-Aszad 1971-től 2000-ben bekövetkezett haláláig volt Szíria kegyetlen kormányzója.
Volt egy régi, kommunista eredetű szó, amelyet régen állandóan használtak, megindokolva, miért is kell fegyverekkel felvonulni nagy ünnepeken. Ez a békeharc.
„Már filozófiailag is bukdácsol a fogalom, kimondva is érezni, hogy elég nagy sületlenség. Ha viszont ezt a kifejezést politikus mondja, kezével gesztikulálva, mosoly nélkül, szigorúan, akkor még hihetőnek is tűnik egy pillanatra, hogy tényleg létezik békeharc. De csak egy pillanatra. Békeharc nincs, senki se verheti szét a másik fejét a béke és barátság érdekében.
A békeharc fogalmát most a nyugati világ kiemelt tagjai alkalmazzák Amerikától Franciaországig, de említhető Magyarország is, amely ugyan nem vesz részt aktívan semmilyen Szíria elleni harci cselekményben, de egyértelműen kiállt a békeharc mellett. A kardcsörgető amerikaiak kijelentették, háború lesz, gyakorlatilag minden hidat felégettek maguk mögött, csak előre lehet menekülni, a harc irányába. Szíria előre közölte, megvédi magát, így a korábban meghatározott, rezsimváltást nem célzó katonai csapásnak gyakorlatilag semmi értelme, hacsak nem az, hogy látványosan robban a rakéta. Tudja ezt minden érintett, de a túl erősen csörgetett kard miatt már az egész világ elkönyvelte, hogy háború lesz. Hasonló ez ahhoz, hogy az iskolában mindenki tudja, hogy két fiú mérges egymásra, és kémiaóra után a vécében fognak verekedni, ezért a két fiú nem is tehet mást, mint fejet hajt a közakarat előtt, és megcsapkodják egymást, hacsak valaki elő nem jön egy alternatív megoldással. Például verekedjenek a focipályán, mert ott több a hely, nincs tanár, és ne is ma, hanem holnapután. Ez a jótét lélek most Oroszország, amelynek ajánlatán kapva kapott Szíria és Amerika is. Washington persze továbbra is úgy méregeti Szíriát, hogy minden egyes nyilatkozatában leszögezi, bármikor lecsaphat, ha Damaszkusz nem hajlandó teljes mértékben együttműködni. De nagy a különbség, hogy valaki most üt, vagy holnapután. Mert azért a holnaputánig el kell jutni valahogy.”